DECEMBER 2006 - krajše

Started by lumpa, September 19, 2006, 18:49:30

previous topic - next topic
Go Down

lumpa

Halo!

Ravno sem iz šopinga. Mama je šla v Volčji Potok po drevesa za živo meja, ker se nam jih je nekaj uničlo, pol sem zavila pa še v BC in Ariel, ker sta novomeška bolj tako tako, po založenosti. So meli take fine cotice, da so me začeli tudi prsti na nogah srbet. V Leclercu sem pa dokončno podlegla. Bodiji za pikce so bili že od 990 sit (3 komadi), Pol majo pa ene fletkane za 2500 (5komadov) pa slinčki, jogice 60x120, ... Zdaj se bom pa nekaj časa izogibala vseh trgovin za otroke, da se spravim na zeleno vejo.

Uživajte in crkljajte svoje pikce

samsara

no jutro
punce potem sporocite točno za torek in martina daj mi pošlji na mejl tvojega, da ti dam napotke kje me najdete in kje bo vaš prvi postanek:))

zanima me nekaj
1.slišim o dm bonih, da imaš nekaj popusta potem? katera ve kako priti do njih?

2. plenčke? slišim,da so dobre muellerjeve in cenovno ugodnejše od pampersk( poznam en par ki je ful bogat in otrok ni stvari, da nima,in ko sem ju vprašala katere pl.kupujejo so rekli, da so stestirali vse dražje in da so potem šli na muellerjeve, kjub temu da so cenejše od pampersk?

3.kozmetika? kaj boste kupile-pripomočki
( šampon za laske, šampon za umivanje, kakšno otroško milo, olje za telo, mandljevo olje, puder otroški, krema za ritko, vatke za useška, vato, za noska čistit pumpico, krpice za umivanje, škarjice za nohtke, 70%alk.za popek in razkuževanje rok,igračk..) SEM KAJ ZGREŠILA?

4.Kako boste prale nove ali rabljene oblekice,kako tetra plenice?
ali sploh potrebujemo povijalne plenice?

5.kozmetika za mamice( krema za bradavice, vložki( vir 80), nekaj sp.hlačk za 1x uporabo za v bolnišnico, blazinice za prsi, modrček za dojenje , obvezno bivacyn za šive po porodu, imam tudi od welede olje za masiranje presredka,ki se ga uporablja od 34.tedna dalje,KAJ ŠE?

6.kako je s tistim,ki nismo poročene,otrok dobi mamin priimek, šele potem na občini,ko on prizna otroka, se spremeni??? tako je bilo pri prvih dveh, mislim,da je sedaj enako?

7.ste se pozanimale, če dobite kaj od občine za rojstvo?
kaj pa banke,nekatere nakaj jutčkov dajo, če pri njih odpreš?

8.kaj pa kdaj v porodniško, kdo napiše datum oz.da predlog?

9.kaj pa paket oz.denar, ste se že odločile kaj boste vzele( vrednost v denarju je baje za 1/2 manjša od nakupne, ampak jaz bom vseen denarčka,ker več ali manj imam vse..

no, če se kateri da naj mi odgovori ali pa se potrudimo skupaj...
lep petek

tinkara1

Dobro jutro,

saj jaz sem bila včeraj tudi zmatrana. Samo sva takoj po kosilu letela v Btc kupit darilo, pa pol še do P staršev. Zvečer pa na večerjo na slabo polovičko pice. Pozno zvečer sem pa itak padla v pojstlo in spala kot top. Zdaj pa že skačem okrog...

Lumpa, si me kar malo premamila, da bi šla danes še jaz do Leclerca pogledat... Moram mal mami poklicat, kake načrte ima danes, če bi šla malo z mano pošnofat... Se mi ful ne da sami po trgovinah hodit...

Martina, kaj pa če se zmeniva, da ena pelje v eno stran, druga pa v drugo? Mogoče bo potem tako bolj pravično razporejena utrujenost... Jah, priimek ti pa raje na zasebno sporočilo pošljem, da ne bo glih tako hudo javno objavljeno. Itak pa kdor me pozna, je videl slike in ve, katera sem...  :lol:  Meni se sicer tvoj Aleš ni zdel nekako hudo znan, ampak pri tolkih novih obrazih v zadnjih dveh letih, ne morem nič trditi.

Tako. Uživajte. Pa čeprav v megli... (najbrž jo imamo samo v naši predragi kotlinici...). Ampak to je viden znak jeseni in hlajenja ozračja! Kar pomeni, da se zima bliža! In seveda december!

tinkara1

Evo, Samsara, sva zgleda hkrati pisale. Zdaj na nekaj vprašanj ti lahko povem, mnoga so pa tudi meni hud misterij...

1. O DM bonih vem bolj malo, ker baš ne kupujem tam nič kaj stvari. Sem pa slišala, da je kozmetika ceneje v Mullerju.

2. Za plenice sem se ravno nameravala pri eni kolegici pozanimati (ima eno leto staro smrkljico). Če se prav spomnim je govorila, da so iste plenice v dveh različnih trgovinah drugačne?? Ala ene za ruski trg in ene za evropski trg. Ruske sicer občutno cenejše, ampak tudi bistveno slabše. Znamk si pa jaz niti nisem zapomnila, ker mi je kao rekla, da je malo tudi od otroka in njegove ritke odvisno, katere mu bolj sedejo in da to zelo kmalu vidiš. Ampak še javim, kaj mi pove...

3. Mogoče škarjice za nohtke? Pa kak glavniček? Drugače pa mislim, da je to to. Eni sicer umivajo popke s fiziološko raztopino, ki jo pol tudi za nosek pocat rabijo. Alkohol na popku je samo za to če se inficira zadeva. No, vsaj tko sem prebrala...

4. to se mi še sanja ne

5. mislim, da je to vse

6. kakor jaz vem, se da to sedaj urediti že prej - vsaj v ljubljani. Greš na občino in ti izdajo potrdilo. Pol ti pa direkt v porodnišnici na podlagi tega papirja direkt priimek tvojega dajo na rojstni list. Upam samo, da se to od občine do občine ne razlikuje. Raje pokliči na vašo občino in se za ziher pozanimaj, da ne bosta zastonj tja hodila

7. V Lj ne dobimo nič- če sem jaz prav informirana. Manjše občine so pa bolj radodarne. Zgleda naša županja misli, da je zadostno darilo čast, da lahko rečeš, da si se rodil in živel v glavnem mestu  :?  Kar se pa bank tiče, sem pa bolj kot ne neinformirana. Obstajajo pa preko zavarovalnic določeni produkti za šparanje za otroke (npr. štipendije in podobno) - bolj ugodni produkti, ker je manj obdavčeno. Če katero kaj zanima, jaz sicer nisem hud ekspert za to, se pa moj P s tem ukvarja in vam lahko vse razloži, kam se splača denar, ki vam ga bojo za vaše malinovce namenili razni sorodniki, spravit.

8. Datum z PDP- jem ti izda tvoj izbrani ginekolog. Pred tem ne moreš uštimati baš nič. S tem pildkom greš pa na CZS po papirje (ali si jih sprintaš z neta).

9. Jaz bom vzela denar.

Evo. To je vse, kar vem. Za plenice se še pozanimam in javim. Sicer močno upam, da to povejo kaj v materinski??

Dana

Hej punce

No, pa sva z julie združili prijetno s koristnim - ona je šla domov iz bolnice, jaz sem bila pa na pregledu  :D. Julie mora počivat (kaj pa drugega), več bo povedala sama. Jaz pa baje tako dobro izgledam, da nisem dobila nobenih posebnih navodil... Dr je rekla, da sta "malčka" že ful velika - po 1300 g vsak, kar je baje veliko že za enega. Mat. vrat trd in zaprt, dolg 25 mm. Imata še vedno dovolj prostora za mamici skakat po mehurju in črevesju. Na vsak način sta se dve sestri trudili, da bi ju posneli na CTG-ju, pa ni šlo. Našla enega, našla drugega, se je prvi že premaknil in tako dalje ene 10 minut... Potem sta pa obupali :roll:

Jutri greva verjetno kupit posteljice, pa naročit komodo, na kateri bo deska za previjat... cunjic za začetek sem dobila ful od dveh kolegic, tako da mi za to ni treba prav po velikih nakupih.

fajn bod'te

julie

ja kot je rekla Dana sem doma in imam zapovedan počitek, ker več kot to se za skrajšan maternični vrat ne da narediti. Na srečo se ni poslabšal ampak ostal tak kot je. Sta pa najina dojenčka bila v torek velika 815 in 850g, tako da ni velike razlike med njima. Sem sicer imela še vnetje, tako da sem v bolnici dobila Canesten, ampak ni sile.
Teli CTGji so pa prava umetnost pri tako malih, ko postavi sondo na trebuhn jo hoče otrok na vsak način dol zbrcat in ker je še tako majhen, to ni posebna umetnost in potem seveda sondo trdno držiš gor, da te bolijo prsti, trebu, je pa pri tej velikosti oba dvojčka težko hkrati meriti, pa merijo vsakega posebej, pa da seveda ni kakih poapdkov prisotnih. Ma sem bla kar vesela, da danes ni CTG, ker je kar naporen, ko je treba iskat, se naštimat v neudoben položaj, da mu dete ne uide, pa tako. DRžite se, pa se tipkamo, sicer redkeje, ampak se.

[/url]

samsara

našla sem en link kaj morajo mamice imeti za dojenčka in zase....samo to je res too much in too much denarčka..po moje vsaj 1/3 nepotrebnega..

http://www.ringaraja.net/ClanekPodrobno.asp?p_id=2&id=181&kat=18&podkat

Rus_Martina

dobro jutro!

Punce, jaz vas moram razocarat glede Avstrije. sem vceraj mojemu omenila, da gremo, pa je bil tako zalosten, ker bi sel on z mano v shoping, da mi srce ne da, da ne bi sla raje z njim. Upam, da razumete, ker sva zadne case tako malo sama, da si bova privoscila drugi teden en dan zase. Saj bi sla tudi z vami, ampak ne vem, ce ne bova midva ravno v torek sla (midva greva v Celovec). Ce se bova pa za kak drug dan menila, se pa bojim, da nekako ne bom zmogla dvakrat v enem tednu cepet v avtu tako dolgo. Pa se finance so problem. Jaz ne morem  iti, pa samo gledati okoli in nic nabaviti :oops: Res sem v dilemi...
Samsara, moje ugotovitve:
1. DM boni - mislim, da zbiras ene nalepke in ko jih zberes deset ali petnajst (ne vem tocno), potem lahko uveljavljas popust pri nakupu ali pa dobis knjizico z kuponcki, kjer so izbrani doloceni izdelki, ki so tako cenejsi.
2. Muellerjeve plenicke so OK. Jaz sem jih kupovala lep cas, potem sem pa naletela na eno serijo, ki je bila slabo skup zalepljena, pa so se potem una zrnca ven na kozo sipala. Ampak mi je kolegica ravno ta teden rekla, da se ji je pri Pamperskah isto zgodilo. Se ti pa bolj splaca jih v AUT kupovati (pamperske), ce imas moznost, ker so kvalitetnejse. Drugace pa so se OK Hugies (zelene, ne roza), ostale so pa bolj plasticne, pa imam obcutek, da niso za bolj obcutljive ritke...
3. Kozmetika za dojencke: Jaz bom kupila vse, kar si napisala, ne bom pa mila in sampona, ker mali se ne umazejo tako, pa se da vse samo z vodo dol dobit. Pa pudra tudi ne bom kupila, ga nisem v prvo nic potrebovala. Je hladilno mazilo za ritko dovolj. Pa mleko za kozo po kopanju ne pozabi, pa kako kremico za licka za ven, ker bo mraz. Fino je imeti tudi Bephanten (tako za dojencka, kot za razpokane bradavice), pa krtaco za lase, da lahko temenca sceses ven. A ja ne pozabi termometre (za otroka in za vodo).
4.Plenice in vse cunjice peres normalno z praskom in mehcalcem (kak sensitive, da je manj parfumiran), pa potem dobro izperes. Plenice lahko kuhas. Za povijat (razen ce je otrok obcutljiv na vse plenice) jih ne rabis, so pa zelo prirocne za kupcke podirat, pa kaj za pobrisat. Jaz sem jih nekaj razrezala na manjse krpice (iz ene plenice naredila stiri), pa so se bolj prirocne za na pot, ko lahko nosek, usta obrises...
5. Kozmetika za mame: kot sem ze zgoraj omenila - Bephaneten za bradavice, drugace pa vse, kar si napisala. V KR porodnisnici ze dobis tiste seksi mrezaste hlacke, tako da to ne bom kupovala, ce bo pa vlozkov zmanjkalo, pa bom raje Allways uporabila (tiste super upojne, najdebelejse), ker ne maram, da se vlozek zguzva skupaj in potem vse mimo tece (kar je pri Viru normalno). Si pac menjas bolj pogosto, pa gres malo veckrat pod tus (kar je priporocljivo za presredek, ce je bil sivan). Se nima kaj vneti, ce si vesten.
6.,7. nimam pojma
8. Na porodnisko gres 28 dni pred PDP (4 tedni). Dva meseca pred rokom ti mora G dati potrdilo in potem z tem in obrazci noris okoli in potrjujes...Priporocam, da greste na stran od Centra za socialno delo, kjer si lahko vse obrazce natisnete (da ne hodite dvakrat na CZS) in jih izpolnete.
9. Jaz bom vzela denar (tudi v prvo sem ga), ker vse imam.
No, to je to... se mi zdi...
Se nekaj... Julie lepo te je zopet brati... Drzi se in ubogaj zdravnike in lezi. Saj bo...

Dana

julie

Glede DM kuponov za popuste, dobiš nek papir v DM, ki ga oddaš oz. pošlješ po porodu (s kopijo rojstnega lista) in dobiš knjigico s popusti stvari za dojenčke rojene v  letu 2006, imajo ta papir pri vsaki DM blagajni.

[/url]

samsara

no bomo ze skup nabral kar bo potrebno, ja za zimo je fino met kako kremo s faktorjem za mraz za lička in ustnice...

za avstrijo,ni panike.pa drugič....lahko pa, ko grem naslednjič kateri kaj prinesem...če bo želela seveda..

ste že pomislile na stolčke oz.čebričke za kopanje potem,ko postane banjica pretesna..ma jaz kar prehitevam s časom,sedaj bi že stolček za k mizi kupila pa hojco..

a boste imele stajico?
mislim,da je to fina zadeva vsaj v stanovanju kot je naš, ko so odprta stopnišča in brez vrat...da se ne bomo igrali skrivalnic ali pa kdo je bolj obtolčen...

kdaj pa dobiš denar namesto paketa?
kakšna pa je kej roba v paketu( slikce sem vidla ampak kvaliteta..)

samsara

hvala julie za dm kupone...kaj menite se dm ali mueller bolj splaca,kaj pa je s to lumpi kozmetiko?? vidla sem vceraj katalog ful poceni, pa nisem nek materialist ali pa da gledam hudo na firme ampak bi mi blo kr mal nerodno, ko pride babica jaz pa vse lumpi in sparky...tko da..bom verjetno šla v muellerja..
kdaj boste pa ve kozmetiko pa to nabavle?
kdaj boste začele prat..jaz sem danes dala en stroj tetra pleničk,ker jutri dobim previjalno mizo s predali...
glede na to,da imam ogromno drugega dela mislim,da ni nič narobe,da sem počasi že začela..
pri likanju me bo kmalu minilo

sej veste tisto PEREM HITRO-PEGLAM PA POČAS..

roma is back

hojla
sem ravno od ginekologa
mi je zmerila matrnični vrat in je že malo skrajšan 2,6 cm. tako da naj ne bi več skakljala okrog ampak bolj na izi vse skupaj :)

ni pa še nič odprto kar je tudi prav. ultrazvok za tamalega bomo delali šele čez 4 tedne :(

drugače se pa danes brca in odriva da me kar preseneča na trenutke tako je že močan/močna

glede bonov za dm je res tako da zbiraš ene točke ki jih dobiš ob vsakem nakupu. za 1000 sit dobiš eno točko. in tu sedaj prepisujem s kupona:

za 10 zbranih točk boste pri blagajni prejeli komplet bonov, ki omogočajo ugoden nakup izbranih izdelkov. z izbranimi 15 točkami lahko v prodajalnah dm pri naslednjem nakupu uveljavite 10%popust do enkratenga nakupa do zneska 50.000 pri čemer vrednost popusta ne sme presegati 5.000 sit.

tako

jaz sem drugače dobila tisti list ki ga neseš na center za socialno delo in ti piše kdaj nastopiš porodniško.

aja na centru bom vzela denar, saj kolikor sem gledala ni nevem kakšne gude izbire med paketi. v vsakem je kaj takega ko že imam, ali mi pa ni všeč in bomo raje sami kupili

naša občina (žiri) je med najbolj rodnimi občinami v sloveniji, zato je župan izjavil v intervjuju da denar raje daje za ceste - ki pa so vseeno v katastrofalnem stanju. če katera do novega leta še ne bo rodila, naj sesamo malo po naših luknjah h meni na kovo pripelje. bo tkoj voda odtekla.

gled ostalega se z lubitom še nisva zedinila. cunjice bomo prali ko jih dobimo, vendar ne prej kot konec novembra. prala jih bom normalno na 40, mogoče tiste ki se lahko kuhajo še prekuham :)

manjka mi seveda še vsanegovalna kozmetika pa po kakšen bodijček bo tudi treba pa po kompetek ko ga/jo bomo nseli domov. banjico mi bo posodila kolegica, stolčka še kake pol leta ne rabimo.

posteljnino (iz frotirja) bo kupila bodoča stara mama (trnutno spoh še ni v prodaji ker je pretoplo), jogi pa je že nabavila in prevleko za čez.
a nameravate za čez jogi dati uno posebno pregrinjalo da je bolj toplo in da se lepo pere?

lumpa

Kar se lumpi in dm linije tiče sem se pozanimala pri sestrični, ki je dala že dva pokovca čez. Lumpi linija je po njeni oceni glede na ceno dobra in ugodna. Šivajo jo naše firme za mercator, sam ceneje je. (brisače vem, da so svilanitove, posteljnina pa od BPT in Odeje iz Škofje Loke) Dm ima svojo kozmetiko prav za mame in otroke (Babylove). Jaz od tega uporabljam kremo za noge in mam občutek da mi pomaga pri žilah, sploh zvečer, ker krema malo hladi. Sprobala sem tud kremo proti strijam, samo ne vem ali pomaga krema, ali sem po mami, ki ni z mano imela nobene strije in jih še danes nima.
Z DM boni je pa tko, tam lahko spolneš en obrazec, da sebe in otroka včlaniš v njihov klub in potem dobiš tiste bone. Ne jih mešat s tistimi za nalepke.

Kar se potrebščin tiče sem jaz gledal seznam na Ringaraja, ki ga je posredovala Dana in se mi zdi zelo praktičen. Samo stvari za mamice in kozmetiko (črpalke, blazince, flaške, ipd) se po mojem ne splača vnaprej kupovat, ker ne vem koliko bom rabila. Ker če maš dosti mleka bo otrok itak vse popil in se bo zaloga hitro polnila.

Aja na MŠ so nam rekli, da se materinsko mleko lahko skladišči tudi v skrinji in da baje zdrži tudi pol leta.

Zdej grem pa domov, tole namerč še tipkam v službi, je pretok kljub temu hitrejši kot na domačem računalniku. Se beremo.

Go Up