*AVGUST 2006* - krajše

Started by Allena, September 04, 2006, 16:29:58

previous topic - next topic
Go Down

Allena

ČESTITKE HOMERSA in DOBRODOŠLA NIKA !

Katarina, dobro si napisala in se čisto strinjam s teboj. Materinstvo res ni mačji kašelj in ni vedno vse lepo in noro srečno, sploh če si utrujen.
Dalia - drži se in lahko te le spodbujam.

včeraj smo mi imeli naporen večer in na koncu sem bla kr besna že na malega, pa je potem le zaspančkal. Sem se pa zamislila in si priznala, da je to čisto normalno in če po štirih urah ne bi zaspal, bi zbudila mojega in ga predala, sama pa bi šla malo na sprehod.

Drugače pa rastemo  in naslednji teden imamo posvetovalnico. Je pa naš Ažbe prišel do 5-tih kilogramov. Je patronažno skoraj kap  :wink:

Skratka mamice držte se pa se spet kaj oglasim.

dalia

ZAMUJAJO - pa tudi ne vse?!

Pipek Koroška 22.8.2006
Miskaslavka Ljutomer 23.8.2006
Beatrix Jesenice 25.8.2006
Lisica Koper 28.8.2006
Damana Celje 31.8.2006
Tinam ? 31.8.2006
Sanass Maribor 31.8.2006

SVEŽE MAMICE:

Mala zabica rodila dne 26.6.2006 punčka Zarja
Ashanti rodila dne 15.7.2006 punčka Klara
Toniy rodila dne 20.7.2006 punčka Larisa
Analena rodila dne ? punčka Sontene
Klm rodila dne 25.7.2006 fantek Mark
Lotus rodila dne 26.7.2006 punčka Tamara
Nanika2 rodila dne 5.8.2006 punčka Zoja
Pelija rodila dne 6.8.2006 punčka Lara
LejlaD rodila dne 8.8.2006 punčka Alina
Bunika rodila dne 9.8.2006 fantek Jure
Allena rodila dne 9.8.2006 fantek Ažbe
Mukica rodila dne 10.8.2006 fantek Klemen
Dalia rodila dne 10.8.2006 fantek Kiar
Alica rodila dne 10.8.2006 punčka Lana
Leaprim rodila dne 12.8.2006 fantek Juš
Branka rodila 13.8.2006 fantek ?
Pikapoloncek rodila dne 16.8.2006 fantek Jani
Giselle rodila dne 18.8.2006 punčka Eva
Piscancek rodila dne 19.8.2006 punčka Ajda
Zala7 rodila dne 22.8.2006 fantek Martin
Bina5 rodila dne 22.8.2006 fantek Rok
Mala zvezdica rodila dne 24.8.2006 fantek Alex
Caca76 rodila dne 26.8.2006 fantek Nino
Meri rodila dne 26.8.2006 fantek Luk
Hamersa1 rodila dne 31.8.2006 punčka Nika

Punčke 12
Fantki 13

dalia

HAMERSA ČESTITAM!!

tinam

Pozdravljene!
Kar nekaj časa se nisem oglasila.
31.8. ob 16.09 se nama je pridružila najina lepotička Lucija, 3230g, 53cm.
Za njen prihod na svet smo se matrali kar 18 ur, vendar je bilo vredno malo potrpeti.
Midve sva že včeraj prišli iz porodnišnice. Naša Lucija je pravi požeruh, mami pa prava mlekarica, saj bi lahko nahranila še enega dojenčka.
Porod je bil strahotno naporen, vendar o tem ko pridem malo k sebi.
Lep pozdrav vsem. Tina

Giselle

TINAM IN HAMERSA ČESTITAM. DOBRODOŠLI NIKA IN LUCIJA!!!!!!

dalia

MAMICE *AVGUST* 2006

Mala zabica rodila dne 26.6.2006 punčka Zarja
Ashanti rodila dne 15.7.2006 punčka Klara
Toniy rodila dne 20.7.2006 punčka Larisa
Analena rodila dne ? punčka Sontene
Klm rodila dne 25.7.2006 fantek Mark
Lotus rodila dne 26.7.2006 punčka Tamara
Nanika2 rodila dne 5.8.2006 punčka Zoja
Pelija rodila dne 6.8.2006 punčka Lara
LejlaD rodila dne 8.8.2006 punčka Alina
Bunika rodila dne 9.8.2006 fantek Jure
Allena rodila dne 9.8.2006 fantek Ažbe
Mukica rodila dne 10.8.2006 fantek Klemen
Dalia rodila dne 10.8.2006 fantek Kiar
Alica rodila dne 10.8.2006 punčka Lana
Leaprim rodila dne 12.8.2006 fantek Juš
Branka rodila 13.8.2006 fantek ?
Pikapoloncek rodila dne 16.8.2006 fantek Jani
Giselle rodila dne 18.8.2006 punčka Eva
Piscancek rodila dne 19.8.2006 punčka Ajda
Zala7 rodila dne 22.8.2006 fantek Martin
Bina5 rodila dne 22.8.2006 fantek Rok
Mala zvezdica rodila dne 24.8.2006 fantek Alex
Caca76 rodila dne 26.8.2006 fantek Nino
Meri rodila dne 26.8.2006 fantek Luk
Hamersa1 rodila dne 31.8.2006 punčka Nika
Tinam rodila dne 31.8.2006 punčka Lucija

Punčke 13
Fantki 13

ČESTITKE TINAM!

caca76

Najprej čestitam vsem novo pečenim mamicam.
Dalia, kolikor vem, si ti govorila, da nameravaš nabavit jogi iz kokosovih vlaken, pa me zanima če si ga res in pa če ima ta jogi kakšen poseben vonj. Mi smo namreč kaka dva meseca nazaj, nabavili jogi iz kokosovih vlaken v Pikapolonici in ga odpakirali prejšnji teden ko sva z malim prišla domov in mi gre pošteno na jetra ker jogi smrdi po plesnobi oz. trohnobi. Zdaj pa ne vem ali je t smrad samo prehoden in bo sčasoma minil ali se grem pičkarit v Pikapolonico, s tem da na žalost nimam več računa.

zala7

Da se še jaz na hitro oglasim.

Najprej vse čestitke vsem novopečenim mamicam. Zdaj pa mislim, da smo vse, a ne? :D

Vas na vsake par dni malo preberem, ampak nimam ne časa ne energije, da bi pisala.

Pri nas je šel porod by the book, ne hitro, ne počasi, tako kot mora iti, začeli so se popadki ob treh zjutraj, rodila sem ob 16.40. Razen tega, da sem bila izmučena (nič jest, popadki na tri minute par ur), je bilo vse bp. Tudi naš fant je precejšen korenjak, sploh glede na to, da mamica ni ravno BBK. Moja kalvarija se je začela potem. Zmatrana, zašita, ampak zadovoljna sem bila dostavljena v sobo, kjer sem že prvo noč bedela in hodila gor in dol z malim, ker je jamral. In tako potem vsako noč, dokler nisem zadnjo v jok padla od preizčrpanosti in prosila sestro ob 4. zjutraj, naj vendar kaj naredi (sem jo že prej, pa samo skomigajo, da lahko dajo dodatek). Ga je odpeljala, jaz sem zaspala za dve uri, mali je zaspal, ko je dobil dodatek (bil je lačen!). Skratka, če bi moral biti not še en dan, bi se mi zmešalo.

In Dalia, ne vem sicer, kaj čisto natančno te daje, ampak tudi jaz ne uživam ravno v materinstvu. Še ne. Če ne bi imela dragega, bi bila izgubljena. Sem kar naprej zmatrana (redko se naspim  vsaj malo), mali žre, ne je, danes zjutraj npr. iz ene dojke 120 ml (začuda, da sem sploh toliko imela), če spi brez premetavanja in oglašanja uro in pol skupaj, smo že zmagali ... No, tole spanje najbolj zdeluje. Kot kitajska tortura. V posteljici ni šans, da bi zaspal oziroma tudi če, se itak začne čez pol ure že stok zaradi krčkov (mimogrede, Leaprim, priporočam čaj Plantex, nam je kar pomagal). In če ga imaš blizu, ga potrepljaš, pomasiraš in se niti ne prebudi. Sej sicer je zlat, samo tile vetrovi ga zdelujejo, mene pa na rob joka. In tako je praktično očka mami - ga pestuje, umirja, uspava, čez noč z njim dežura, če je treba, ker sicer jaz čez dan itak nisem za nobeno rabo, mleka ni, crknjena sem, pa še šivi mislim da so se mi vneli. Zdaj sem se svojega otroka nehala bati (!), mislim da vse zaradi slabe izkušnje v porodnišnici. Aja, pa tudi po eno uro smo na eni dojki, pa zraven se zvija, sunkovito diha, jaz postanem nervozna, s tem najbrž on tudi ... pa imamo začaran krog. In zvečer sta moji dojki kot dva uporabljena kondoma, tako da mu damo adaptirano mleko in tudi tega spije 100 ml. Upam, da se bomo kmalu navadili oziroma da se bom jaz kmalu navadila in začela uživat v materinstvu. Zdaj imam bolj kot ne občutek zapora, slabe vesti, ker ga očka bolje poštima kot jaz in sploh pomiri, in nemoči. Ampak verjamem, da takole v nedogled pač ne more iti in slej ko prej bo šel oči v službo in bom sama ostala z njim po 10 ur.

No, se še kaj oglasim. Papa

piscancek

ČESTITKE HAMERSA,TINAM IN ZALA

ZALA, kaj kmalu se ti bo povrnila energija in boš imela vse pod kontrolo. ne pa se obremenjevat s tem, če tvoj dragi rihta malega, hvala bogu,ti sam pridno počivaj,dokler lahk.

KATARINA, SUPER SI NAPISALA :!:  :!:  :!:

dalia

Zala,ne morem verjet.Pa midve res vse enako doživljava.Ko sem brala tvoj post je kot da berem sebe.Pri meni enaki občutki in doživljanje.Sploh to,glede dragega...tudi moj boljše vse poštima kot jaz.Imam občutek,da bolje skrbi za Kiara kot jaz.In strah me je,ko bo šel v službo in bo cel dopoldan vse na meni.Ne vem če bom zmogla...upam da ja!
Te kaj pokličem,pa bova malo poklepetali.Tako bova lahko izmenjali izkušnje!

meri

Zala!
To kar ima tvoj fant so kolike, pri nas smo s tega že diplomirali  - danes ponoči od 23 pa do 05 in še dopoldne od 8 do 13. Patronažna je rekla nobeno zdravilo ne prime konkretno. Saj bi kaj več napisala ma me matrajo in šivi, hemoroidi, spanje in še hrbet od dojenja in prenašanja. Tako pri nas je isto, mož ima več energije kot jaz in ga nosi in nosi-
V porodnišnici je bilo isto - so mi rekli, da saj bo pil gospa, ja drek pa da naj vzamemo nastavek - ja šur bo vlekel tisto trdo plastiko.
težave imamo tudi s podiranjem kupčka. če ima katera kakšno idejo, bom vesela.
,meri

mala zvezdica

pozdravljene punce!

da vam še jaz povem kakoje bilo z menoj v bolnici...porod je bil hiter in mali je prvi dan spal kot ubit!!!
nato so se začeli problemi ker ni hotel jesti, ko pa je začel je pojedel največ 10!!

tudi jaz sem skos jokala in klicarila domov(sem bila skor skos na telefonu)pa so mi moji govorili da ne bom imela več mleka in podobno in so me s tem še bolj prestrašili!!!
spali nismo od 23 pa do 5!
jaz sem potem prespala cel dan kolikor je mali spal!
ko pa smo prišli domov mi je mami pomagala ujeti ritem dojenja(za prvo silo)ampak vlekel ni nič in ko smo čez tri dni šli na pobudo ptronažne sestre na vaganje se ni zredil niti za 100g!!!
tako smo morali začeti dodajati in ravno ko je začel malo boljše spati sem že mislila da bo sedaj vse uredu pa sem včeraj fasala še mastitis....zdej mam pa skos 39-40 vročine!!!!!!!

aja pa a vas lahko neki vprašam?
dobila sem amoksiklav pa mi je rekla da lahko vseeno dojim!?
sam je dohterca taka smotana!
a ma kera podobne izkušnje pa mi lahko pove če smem res dojiti!
ker ko je moja mami imela to ni smela!!

aja pa čestitke vsem novim mamicam!

leaprim

Mala zvezdica jaz sem dojila kljub mastitisu in antibiotikih (ni pa bilo luštno, je bolelo ko sam satan; če imaš vneto samo eno dojko, kot sem imela jaz potem ti svetujem, da ga pristaviš k drugi, dane zgubi filinga za dojenje, iz vnete pa ščrpaj mleko. Je tako veliko manj boleče). Ni malemu prav nič škodilo. Zato pa dajo taka zdravila, da mu ne škodi. Ti jih karpridno jej in boš videla, da bo bolje. Meni je vročina padla drugi dan jemanja tablet, pa tudi počutje je bilo veliko boljše. Prej sem bila kot ožeta cunja. Zdaj pa vsakič po dojenju še pumpico zalavfam. Za vsak sluča, da ne bom spet letala okoli dohtarjev. Upam, da se kmalu pocajtaš.

Meri imaš prav. Nobeno zdravilo ne pomaga za kolike. Juš je po Plantexu dobil še močnejše kolike kot brez čaja. Je pa zdaj veliko bolje. Mislim, da so ga matrali čaji (jaz sem čez dan namesto vode pila zeliščne čaje) in pa kofein. Odkar sem ukinila kavo zeliščne in prave čaje je veliko bolje. Hrana ga pa razen surove paprike ne moti. Gremo pa počasi: vsak dan eno ali dve novi živili in sva oba srečna: on ker nima kolikov in jaz, ker imam pestre jedilnike.
Kučka pa midva podirava tako, da ga skoraj vrže čez ramo. Ima rito na moji rami, cel trup pa mu binglja na mojem hrbtu. Na začetku sem mislila,mda ga preveč obešam na glavo, ampak mu poza očino pomaga. Drugače pa jih podirata moja moška tudi tako, da Juš leži s trebuhom Primožu na trebuhu. Tudi tako kar po moško rigne.

Pelija

Hamersa in tinam, tudi od mene iskrene čestitke! :+  :-o-  :<o>  :<o>  :<o>  :-o-  :+

miskaslavka

pozdravljene avgustovke!
končno sem prišla do računalnika, daq vam sporočim veselo novico, da je 5. 8. ob 11. 34 prišel na svet MIHA, velik 50 cm in težek 2820g. zdaj je star že en mesec in ima 4 kg. včeraj sva imela posvetovalnico.

čestitam vsem novopečenim mamicam in jim želim čim več sreče s svojimi sončki.

Go Up