Author Topic: Hemoglobin  (Read 2134 times)

Offline Charlie

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
Hemoglobin
« on: Oktober 16, 2006, 19:58:38 »
Živjo!

Verjetno ste to temo že kdaj obdelale, vendar bom vseeno prosila za nasvet.

Hemoglobin mi je padel v štirih mesecih iz 138 na 115. Ginekologinja mi ni nič rekla, da moram kakšne tablete jemati... Zanima me, ker je kolegici padel iz 142 na 119, pa je dobila tablete za železo. Ali bi moja g. tudi meni "morala" kaj predpisati?

Kakšno mnenje, nasvet...  :?:

PETRAA

• Guest
Hemoglobin
« Reply #1 on: Oktober 16, 2006, 20:16:35 »
Bi ti "morala" ja,saj s tem vsaj zadržuješ železo v krvi,da ne pade še bolj.
Sicer pa otročku zagotovo nič ne manjka.če bi bila pa kakšna vrtoglavica ipd.....

Offline soča

• Šolarček
    • View Profile
Hemoglobin
« Reply #2 on: Oktober 16, 2006, 20:40:03 »
V nosečnosti je hemoglobin tam do 110 še o.k., so vrednosti malo nižje kot drugače. LPS

Offline Gogi

• Novorojenček
  • *
    • View Profile
Hemoglobin
« Reply #3 on: Oktober 17, 2006, 06:59:13 »
Ja, po mojem bi ti morala napisati kakšne tablete za železo, ampak očitno ni takšne krize.
Poskušaj pojesti čimveč govedine in zelene zelenjave. Drugače pa je železa tudi veliko v kakavih in suhih figah, rdečem grozdju.

Offline nives24

• Hodim
    • View Profile
Hemoglobin
« Reply #4 on: Oktober 17, 2006, 07:27:09 »
Pozdravljena!
Ti si imela že od začetka nižji hemoglobin kot tvoja kolegica.
Z predhodnicami se strinjam, da raje sezi po govedini oz. rdečem mesu, pa rdeči pesi, pa podobnih živil z veliko železa.  Poglej malo po internetu in poskusi zaužiti čimveč tega. Tako ali tako je v nosečnosti priporočljivo uživanje čimveč železa.

Offline urskas

• Nedonošenček
  • *
    • View Profile
Hemoglobin
« Reply #5 on: Oktober 17, 2006, 13:12:40 »
Zaenkrat lahko poskušaš nivo železa vzdrževati z "dobro" prehrano. V nosečnosti je padec nivoja železa normalen. V glavnem dodatek železa G. predpisujejo ko pade Hg pod 100.

LP

Offline mamik

• Spermij
    • View Profile
Hemoglobin
« Reply #6 on: Oktober 18, 2006, 11:32:03 »
ta padec hemoglobina naj te nič ne skrbi, ker je to v nosečnosti normalno. jaz imamo do roka še 14 dni, hemoglobina pa 70.  jaz sicer jemljem železo v obliki sirupa, najpomembneje pe je, da paziš na prehrano in ješ tisto hrano, ki vsebuje železo. ker sem prelistala veliko literature v zvezi z anemijo, sem ugotovila, da največ železa vsebuje timijan, tako, da si kuham timijanov čaj. pomembno pa je tudi, da dobiš veliko C vitamina, ki absorbira železo. za to je najboljša sveža limonada. nikakor pa ne cedevita.
 lepo pozdravljena  :D