Author Topic: Premajhen plod v 8.tednu  (Read 6808 times)

Offline GreTEJ

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
Premajhen plod v 8.tednu
« on: September 22, 2011, 08:25:42 »
Pozdravljene

Ker se  mi je zdelo, da nikakor ne bom dočakala prvega pregleda v nosečnosti, sem se naročila na samoplačniški pregled. Pri 6 t in 4 dni, se je videl srček, močno je utripal, velikost ploda je ustrezalo 6 tednu. Včeraj pa sem imela redni prvi pregled pri svojem G. Noseča 7t in 6 dni. Šok. Srček sicer še vedno močno bije, plod pa je čisto premajhen za starost 8 tednov. G me je odslovil z besedami, se vidiva na kontroli čez en teden, če ne bo šlo prej samo naprej. Sklepam, da je mislil splav. Evo, sesul se mi je svet. Ne vem kaj naj pričakujem, kaj čakam? Kako naj preživim ta teden?

Ali je imela katera podobno izkušnjo in je bilo vse ok. Kakršnakoli tolažba bo zdajle pravi žegen. Hvala

Offline anja.majci

• Novorojenček
  • *
    • View Profile
Odg: Premajhen plod v 8.tednu
« Reply #1 on: September 22, 2011, 09:09:38 »
hi

pri meni pa je v prvi nosečnosti v 7t bil plod premajhen-tako da ga g niti ni mogel zmerit(je tudi rekel da je premajhen za toliko tednov).potem sem mogla it čez 1 teden spet na pregled in ga je lahko zmeril ampak še je vseeno bil manjši kot bi mogo bit. no rodila sem pri 36t, otrok je bil velik 48cm in 2550g. :icon_wink:  sedaj v drugi nosečnosti pa pupa raste kot gobica :icon_wink:

ali mogoče kadiš? tudi zaradi tega se lahko to zgodi

upam, da je samo začasno in da se bo porihtalo kot se je pri meni :sm_sun:

Offline GreTEJ

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: September 22, 2011, 09:24:40 »
Anja, hvala za odgovor. Strah me je zato, ker na prvem pregeldu je bila velikost ok, zdaj pa toliko manjši.
Ne, ne kadim. Tudi jaz upam da bo čez en teden čisto drugače in da bo otroček zrastel.

Offline Ronja :)

• Novorojenček
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: September 23, 2011, 17:32:54 »
Če te prav razumem, sta ti pregleda delala dva različna G? Veš, ko je plod zelo zelo majhen (kar v 7t je), lahko pride do napak v meritvah, ko ima vse skupaj nekaj mm. Zato se lahko tudi gestacijska starost določi napačno.
Tudi dva različna G ni nujno, da izmerita isto in da se na dveh UZ napravah vidi enako!!!

Želim ti, da ti teden hitro mine in da bo na naslednjem pregledu vse v redu!  :sm_heart:

Offline Katniss

• Pasem kravice
  • **
  • In moj angel je vedno z menoj...
    • View Profile
« Reply #4 on: September 23, 2011, 18:10:22 »
Če srček bije, kako lahko sklepa, da gre za splav  :sm_confused: Groza, kako te znajo nekateri G prestrašiti!! Če  :sm_heart: bije, potem je vse v redu in mislim, da v 80% so plodki pri prvem pregledu vedno "premajhni"...

Srečno in držim pesti! Ti se pa čim manj sekiraj...  :sm_butterfly:
Velikokrat ponoči budna gledam kako se moj otrok izgubi v mirne sanje, v medli svetlobi življenska energija prečka moje misli, a sploh kdo dvomi kako dobro se počuti moje srce...

Offline Taddy

• Nadebudni malček
    • View Profile
    • http://www.kkkarlo.si
« Reply #5 on: September 24, 2011, 18:35:18 »
Če plod ne raste, bitje srčka ne more kaj dosti pomeniti.
Ko sem šla na prvi UZ v 6.tednu, je pikec bil velik 4mm, od druge punce (bile smo na umetni) pa 3.4mm in je mogla čez 1 teden na kontrolo. Ker spet ni dovolj zrastel, je čez 1 teden spet morala na kontrolo in potem kar na čiščenje, ker je bil premali.
V tako nizki nosečnosti je mala možnost, da se G kar tako zmotijo in če v 2 tednih ni dovolj zrastel, lahko da je res kaj narobe.
Če pogledaš tiste meritve po tednih, od 6-8 tedna zrastejo iz 4-6mm, na 8-11mm.

GreTej upam, da bo na naslednjem pregledu vse vredu in da je res šlo samo za slabo meritev...

Offline busi.gaja

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #6 on: September 24, 2011, 21:26:21 »
 :sm_heart: tudi jst sem mnenja, da je vse ok. Mojega sončka so v enem dnevu trije različni g. namerili točno 4krat narobe  :sm_silly: tako, da .... meni, da rečejo, da je premali, dokler mu srček bije ne grem na čiščenje in pika. .... je bila z mano ena mamica v por. k so jo tud že na čiščenje poslali, je zamenjala g. in rodila zdravo malo pikico.... tako, da.... kar sem vse doživeli v p. zaupam samo eni g. in še do te se vozim točno 150km  :sm_hugelaugh:
srečno  :sm_heart:

• Novorojenček
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: September 25, 2011, 13:16:11 »
Meni je G v tej nosečnosti na začetku vsakič povedal, da bom najverjetneje splavila, ker je "vse skupaj" premajhno+ ogrožal ga je velik hematom in da naj pridem, če me bo začelo ful zvijati ali če bom krvavela.
Aja, pa potem je v 6-7t meril frekvenco plodovega utripa in naštel premalo utripov ter mi spet napovedal, da bo plod odmrl.
No, potem je pa še pristavil, da počakajmo in da vidimo, kaj bo naredila narava, da tko "na živo" mi ne bi glih abrazije delal...

Sem šla čez 2 dni po drugo mnenje, kjer je G ugotovila, da je vse ok, da srček ustrezno hitro bije in da plodek pač samo za nekaj dni manjši...kar je normalno. Da pa se lahko zmotijo v meritvah, ker ko je plodek majhen, se mimogrede lahko poleg doda še rumenjakov mehurček ali pa se kaj izpusti.  :icon_wink:

In tako sem še vedno noseča!   :sm_hugelaugh:

« Last Edit: September 25, 2011, 13:17:44 by Ronja :) »

Offline busi.gaja

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #8 on: September 25, 2011, 17:43:57 »
ja ronja vidiš  :sm_smileylove: pa bi šel kmalu še tvoj sonček  :sm_smileycry: če bi bla slučajno še pri kakšnem še malo bolj pametnem g.kot je tvoj  :icon_evil: kaj se ga gredo  :sm_crazyeyes: ....
najbolj same vemo kaj je prav za naše  :sm_heart: in navsezadnje, upanje umre zadnje  :sm_heart:   :sm_butterfly:  in potem se čudijo: joj a vi ste še noseča??? ja in prišla sem zamenjat g.  :sm_hugelaugh:  :sm_hugelaugh: ja kako pa to? A niste zadovoljna?  :sm_hugelaugh: joj še vprašate  :sm_hugelaugh: srečno  :sm_heart:

Offline GreTEJ

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: September 26, 2011, 12:00:44 »
Joj, joj, kaj vse se dogaja.

Jaz sem sicer zelo zadovoljna z mojim G in me je kar šokirala njegova izjava. Poleg tega mi je na vratih rekel naj uživam. Ja, seveda. Če bo v sredo vse ok, lahko rečem, da sem preživela psihično enega izmed najtežjih tednov v mojem življenju. Če pa ne bo ok, me pa verjetno najhujše še čaka.
Malo me je potolažil Pušenjak, z besedami, če srček bije, je prognoza dobra. Naj zaupam vase in v dober razplet nosečnosti.

Torej, zaenkrat je vse ok. Nič ne krvavim, nimam nobenih krčev, bolečin,.. Samo čakam na sredo. V službi in doma itak nisem nič produktivna. Samo čakam.

Ronja, ti pa imaš pestro nosečnost, brez zamere. Še dobro, da si šla po drugo mnenje. In ja, pregledala sta me dva različna ginekologa. Prva v 7. tednu samoplačniško, drugi je bil moj ginekolog.

V sredo pa poročam, če katero zanima.

• Novorojenček
  • *
    • View Profile
« Reply #10 on: September 26, 2011, 13:44:40 »
Ja, no, ne morem ravno reči, da mi je dolgčas!  :sm_hugelaugh:

GreTEJ Srečno v sredo! Pa seveda sporoči!  :sm_heart:

Offline busi.gaja

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #11 on: September 30, 2011, 11:53:16 »
 :icon_question: je kaj novega ?  :sm_heart:

Offline GreTEJ

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: Oktober 21, 2011, 13:33:14 »
Na žalost se nosečnost ni dobro končala. Danes so že trije tedni od abrazije.
Zdaj bova en čas počakala. Da se zacelijo rane.

• Novorojenček
  • *
    • View Profile
« Reply #13 on: Oktober 21, 2011, 17:49:54 »
Žal mi je.  :icon_sad:

Želim vama vse lepo in zdravo pikico, ko bo zanjo pravi čas.  :sm_heart: