Author Topic: TRGOVINE ( SPAR, TUS, METRO, MERCATOR, IPD...)  (Read 5848 times)

Offline frenka

• Govorim prve besede
    • View Profile
TRGOVINE ( SPAR, TUS, METRO, MERCATOR, IPD...)
« Reply #30 on: April 01, 2007, 11:56:05 »
Hejla punce!

Meni se zdi, da je grozno težko določit, kje se najbolj "splača". Najbolj pomembno je verjetno to, da je trgovina praktično blizu, pa da je kolikor toliko "normalno" opremljena. Mercator pri nas npr. je čisto ubogi, sem bila prav vesela, ko sem slišala, da ga bodo prenovili. V Sparu je pa bolj prijetno.

Midva kar dosti porabiva za vse skupaj, okrog 300 eurov mesečno, čeprav sva dva ...  Ampak to vključuje čisto vse: hrano, gospodinjske pripomočke, čistila, čisto vse. In zato kupujeva v Mercatorju, ker imava možnost dobit pike, to pa pomeni, da v pol leta dobiva popust za približno 150 eurov. To pa je tudi neki, ne? Poleg tega sva tudi kar dosti kupovala stvari za stanovanje in če imaš piko, lahko v Mercator Pohištvu dobiš plačilo na obroke brez obresti. Tu je še Intersport, kjer se tudi da kupovati na Piko. Skratka, kljub temu, da se mi ene stvari zdijo drugje boljše (ampak to predvsem v našem kraju), kupujeva pretežno v Mercatorju, ker tako lažje nadzorujeva stroške (enkrat mesečno dobiva seznam), pa tudi vse mogoče dobiš tam.

No, pa še ena prednost ... Jaz sem pred kakimi štirimi meseci začela hodit v šolo zdravega prehranjevanja in odkar se prehranjujem na ta način, so stroški sicer šli gor, ampak to pretežno na račun zdravih živil, ki pa več stanejo. V Mercatorju imajo najširšo ponudbo, kar se tega tiče. Ampak tu mislim predvsem na tisto hrano, ki nima skoraj nobenih dodatkov itd. Ker tiste stvari, ki jih dobiš v DM ali Mullerju ipd. so velikokrat oglaševane kot ful zdrave, pol pa pogledaš na etiketo, pa vidiš, da imajo ful enih čudnih stvari notri.

Offline cutiepie

• Velika čveka
    • View Profile
« Reply #31 on: April 01, 2007, 13:41:38 »
midva odiva večinoma samo v mercator ker na vrhniki imamo samo mercator.  :roll:
če sva pa v lubljani greva v špar..
sam itak nam zdej gradio na vrhniki špar tko da pol bom pa samo v špar hodila....
glede akcij pa hm......
vem da ma mercator zdej neke fore da če kupiš tok recimo pomaranče dobiš en škaf zravn.  če kupiš limone dobiš ožemalnik.se mi zdi.nisem ziher....
verjetno pač spodbijajo ljudi da bi kupovali več sadja....
drugač pa madona pr nas v mercatorju majo učasih fullll lepo sadje in zelenjavo včasih je pa OBUP. vse gnilo.... fuj

špar ma pa itak te svoje xxl akcije....
k so mi super!!!

Offline beybika

• Šolarček
    • View Profile
« Reply #32 on: April 01, 2007, 14:59:29 »
ja ajetam špar ma res tele xxl akcije ki so zakon, meni pa je v mercatorju sadje obup ali imam jaz to srečo da vsakič ko pridem je vse gnilo.  :(

Offline cutiepie

• Velika čveka
    • View Profile
« Reply #33 on: April 01, 2007, 15:16:36 »
ma res je bedno...
v šparu so pa vedno založeni z sadjem in ve vedno ok....
res komi čakam da nam ga tu odprejo...
upam da že letos...

Offline Smrkec

• Šolarček
  • Rastemo...
    • View Profile
« Reply #34 on: April 01, 2007, 15:23:29 »
Tud midva večje nakupe opraviva v sparu (citypark), vsak dan po kruh in kakšno malenkost pa v mercator

Offline alci

• Šolarček
    • View Profile
« Reply #35 on: April 02, 2007, 08:46:43 »
Pri nas so pa sedaj Tuš odprli in se nikakor ne spravim tam... Si bom pa zrihtala Tuš klub akcijo. Je potem kakšen izdelek še cenejši.

Sem bila pa v sobot v Hoferju. Pa pustil tam 30 EUR in nesla ven v eni vrečki. No vsaj tamali sem kupila gumijaste škorenjčke. So bili okoli 1500 sit. Pa en paket piva (8komadov - 1200 sit), 100% pomarančni sok 300 sit za liter, mešanica za kruh 200 sit za kg, banane 160sit za kg. To je to kar se spomnim.

Drugače se mi zdi pa zelenjava full draga v Hoferju, čeprav lepo zgleda.

Aja, zadnjič sem pa kupila breskve v Šparu (700sit za kg), pa so bile totalno brez okusa, vodene in sploh niso bile za jest. Pa tudi jagode so bile že velikokrat plesnive (na dnu lončka)....

Offline alci

• Šolarček
    • View Profile
« Reply #36 on: April 24, 2007, 08:33:34 »
Sem spet privlekla temo na svetlo.

Jaz sem včeraj kupila v merkurju jagodnik. Saj veste - glineni vrč, ki ima ob strani odprtine za jagode. Notri bom posadila razne začimbe, saj nimam vrta in bo tako vsaj svež peteršilj pri roki - seveda če bo ratalo!
Jagodnik je kar velik - visok 43 cm. Imela sem že enega majhnega, vendar je bil očitno premajhen, da bi v njem kaj raslo. Skratka, tega sem si full želela in sem čisto navdušena nad njim.

Če si ga želi še katera, ga imajo sedaj v akciji v Merkurju za 2.100 sit (Koliko je že to evrov?)!

Offline _Sončica_

• Nadebudni malček
    • View Profile
« Reply #37 on: April 24, 2007, 09:02:22 »
Quote from: "alci"
Sem spet privlekla temo na svetlo.

Jaz sem včeraj kupila v merkurju jagodnik. Saj veste - glineni vrč, ki ima ob strani odprtine za jagode. Notri bom posadila razne začimbe, saj nimam vrta in bo tako vsaj svež peteršilj pri roki - seveda če bo ratalo!
Jagodnik je kar velik - visok 43 cm. Imela sem že enega majhnega, vendar je bil očitno premajhen, da bi v njem kaj raslo. Skratka, tega sem si full želela in sem čisto navdušena nad njim.

Če si ga želi še katera, ga imajo sedaj v akciji v Merkurju za 2.100 sit (Koliko je že to evrov?)!

Alci super, da si si posadila začimbice! Meni se to tudi tok dopade! maš svoj mali zeliščni vrt :D Kaj boš pa posadila? baziliko...rožmarin, timijan, origano...petršilj???

Offline alci

• Šolarček
    • View Profile
« Reply #38 on: April 24, 2007, 09:05:36 »
Sončica, iskreno še nevem. Peteršilj sigurno. Bom videla, kaj bom sploh dobila. Bi rada tudi en paradižnik na vrh, pa nevem, če bi sploh rasel v posodi? :?

Offline _Sončica_

• Nadebudni malček
    • View Profile
« Reply #39 on: April 24, 2007, 09:15:25 »
Quote from: "alci"
Sončica, iskreno še nevem. Peteršilj sigurno. Bom videla, kaj bom sploh dobila. Bi rada tudi en paradižnik na vrh, pa nevem, če bi sploh rasel v posodi? :?

Alči poskusi dobit okrasni paradižnik...tisti ta miceni...tuki na kitajskem, ga misva skos jeva...full je dobrega okusa, pa še veliko prostora ti ne bo vzel!  :wink:

Offline alci

• Šolarček
    • View Profile
« Reply #40 on: April 24, 2007, 09:17:33 »
Točno tega sem mislila Sončica :wink: !

Offline KATJA05

• Sedim
  • i was born to love you.....
    • View Profile
    • http://www.gilmoregirls.mojforum.si
« Reply #41 on: April 25, 2007, 16:56:05 »
midva hodiva mal v mercator ,mal v spar in mal v lidla odvisno kje so kake akcije. čeprav greva v mercator ponavad sam proti koncu meseca ker imava kartico da lahk nabaviva nanjo .drugač se ga pa izogibava ker je full predrag

Offline zoya kiara

• Zarodek
  • *
    • View Profile
Re: TRGOVINE ( SPAR, TUS, METRO, MERCATOR, IPD...)
« Reply #42 on: Maj 03, 2007, 19:45:19 »
Jaz večino stvari kupujem v Tušu, predvsem hrano in pijačo, ker se mi zdijo cene najbolj ugodne in tudi z njihovimi izdelki sem zelo zadovoljna. Velikokrat zbiram tudi njihove nalepke. Drugače pa včasih živila kupujem tudi v Sparu in Mercatorju. Čeprav v Mercatorju kupujem izdelke višje vsote, ker imam njihovo kartico, s katero lahko kupujem na obroke in zbiram točke. Obleke in podobne stvari pa kupujem tudi v Leclercu, Bomax, Citypark, Tako in Adessa..... Čevlje najraje v Alpini, kozmetiko v drogeriji Lepota in zdravje,...Je pa tudi res, če bi človek imel čas in bi hotel cenejše nakupovat, bi moral spremljat vse akcije in hodit po trgovinah, ...

Offline Nely

• Nadebudni malček
    • View Profile
Re: TRGOVINE ( SPAR, TUS, METRO, MERCATOR, IPD...)
« Reply #43 on: Maj 03, 2007, 20:01:25 »
Quote from: "zoya kiara"
Je pa tudi res, če bi človek imel čas in bi hotel cenejše nakupovat, bi moral spremljat vse akcije in hodit po trgovinah, ...

To je pa čist res.