Author Topic: punkcija v ivf postopku  (Read 2297 times)

Offline mojceca

• Spermij
    • View Profile
punkcija v ivf postopku
« on: April 30, 2007, 11:14:04 »
lp!

prosim katero ce ima izkusnje z postopkom ivf da mi malo napise!namrec sem pred punkcijo in me je fulll strah!

hvala!

Offline dali

• Govorim prve besede
    • View Profile
punkcija v ivf postopku
« Reply #1 on: April 30, 2007, 11:47:03 »
Ojla mojceca!!!!!!!
Jaz ti še ne morem povedat kako izgleda punkcija :cry: ,ker jo imam sama nekje 23.05,.......

Kdaj pa imaš punkcijo :?:

Offline blanč1

• Zarodek
  • *
    • View Profile
punkcija v ivf postopku
« Reply #2 on: April 30, 2007, 15:54:43 »
punce zdravo. jaz sem ravno danes imela punkcijo in vam moram povedat, da ni nič hudega. Hotro mine, no saj meni je. Zdaj pa imam tako topo bolečino, ki pa je manjša kot takrat, ko pride menstruacija. bodite pridne :koko  :koko in mislite le na pikice, ki pridejo.

Offline sonček-medvedkica

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
punkcija v ivf postopku
« Reply #3 on: Maj 01, 2007, 09:13:19 »
Ojla!

Kako punkcija boli ali ne nimam pojma,sedaj me pripravljajo na drufo punkcijo,ki bo drugi teden po 8.5,sem pa v MB.Tam omogočijo splošno anestezijo narkozo in jaz sem se prcič za tole odločila in se bom sedaj v drugo,kje drugje pa ti dajo le tabletke ali injekcijo proti bolečinam.Odvisno je tudi od tega kakšen prag bolečine imaš in koliko celuic ti punktirajo.Želim ti veliko sreče in bodi čimmbolj sproščeno,če pa boš slučajno dobila ponudbo za anestezijo pa ti jo toplo priporočam.

LP Mojca :wink:

Offline cutiepie

• Velika čveka
    • View Profile
punkcija v ivf postopku
« Reply #4 on: Maj 02, 2007, 12:03:12 »
PUNKCIJA

Punkcija sestoji iz odvzema jajčnih celic iz folikla tako, da jih nato lahko v eprovetki oplodimo.
Do 80-h let se je punkcija opravljala laparoskopsko čez abdomen. Nato je bila tehnika zapuščena v
skoraj vseh primerih.
Danes se opravlja vaginalno. Z zelo tanko iglo se gre skozi steno nožnice in z opazovanjem položaja
na monitorju se posrka tekočina v foliklu. Ta tekočina v katerem plavajo jajčne celice se pošljejo
takoj v laboratorij kjer pod mikroskopom poiščejo jajčne celice. Ves postopek traja par minut,
odvisno od števila in položaja foliklov.
Pred samim postopkom lahko dobimo tableto ali inekcijo proti bolečinam. Zdravnik pa nam, da v steno
nožnice anestetik. Tako, da je bolečina minimalna, močno odvisna od praga bolečine vsake posameznice,
traja pa tako kratek čas da je znosna.
V nekaterih centrih uporabljajo tudi anestezijo vendar so zato potrebne dodatne preiskave in lahko
prinese tudi dodatne komplikacije.
Po punkciji vas preselijo v sobico kjer se priporoča krajši počitek, v primeru anestezije vas odpusti
zdravnik.