Author Topic: Slaba prebava  (Read 2692 times)

Offline mišolinka

• Kobacam se
    • View Profile
Slaba prebava
« on: Februar 20, 2008, 21:32:51 »
Čeprav vsak dan pojem veliko solate in sadja... Pa obvezno en navaden probiotični jogurt-zdaj sem preklopla že na aktivio, samo mi ni preveč všeč, ker je polnomastna, imam slabo prebavo... na wc grem vsaka dva dni. Je to normalno  :?  :?:

Saj vem, da bi mogoče morala več piti, ampak mi v tem hladnem vremenu ne znese... Non stop pa mi tudi ni čajev za pit  :cry:

Offline tejkaz

• Nadebudni malček
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #1 on: Februar 20, 2008, 21:38:34 »
Zjutraj na tešče popij pomarančni sok ali pa pojej pomarančo. Kmalu boš šla na potrebo.
Ali pa suhe slive čez noč namoči in zjutraj popij vodo.

Offline mišolinka

• Kobacam se
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #2 on: Februar 20, 2008, 22:11:26 »
Suhe slive? Saj res, suhe slive so kao proti zapeki... Kaj pa če jih jem? Ima potem voda okus po slivah?

Offline Sirenca

• Nedonošenček
  • *
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #3 on: Februar 21, 2008, 08:53:36 »
Ojla,
jaz še vedno priporočam laneno seme. Sicer do sedaj nisem imela kakih hudih problemov s prebavo (že trkam po lesu), ampak žličko zmletega lanenega semena v jogurt... Je bila žurka na wc-ju.  :oops:  Tudi pri otrocih (nečaku) pomaga, pa še naravno je.

Offline amy81

• Šolarček
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #4 on: Februar 21, 2008, 09:09:00 »
jaz priporočam pa topel donat

Offline =lejla=

• Hodim
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #5 on: Februar 22, 2008, 13:11:01 »
Jaz pa priporočam hruško :wink: , meni nič druga ne pomaga, jaz sem vesela če grem na WC vsak drugi dan :wink:

Offline modelček

• Šolarček
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #6 on: Februar 22, 2008, 13:15:11 »
Donat pij,boš videla da bo šlo

Offline zvezda severnica

• Govorim prve besede
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #7 on: Februar 22, 2008, 13:16:19 »
Johanna, za mene je na 2 dnii iti na potrbo cel žur  :lol:  mam namreč ful leno prebavo  :roll:

drgač mi pa pomaga jogurt ali donat.

Offline johanna

• Hodim
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #8 on: Februar 22, 2008, 13:19:57 »
moja sestra si je v bio trgovini kupla (ko je bila noseča) naravne tablete alge. se zdaj jih je ker doji. baje je super pa še zdrave so.

Offline cutiepie

• Velika čveka
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #9 on: Februar 22, 2008, 13:32:32 »
vlaknine in veliko vode..
ko sem imela jaz težave pri 4 ih tednih sem pila donat pa ni nič pomagalo... mogoče res če je topel.. ne vem na to nisem pomislila..
drugače pa po moje če greš na dva dni sploh ni tako slabo....
če več dni ne greš rata problem.

Offline mišolinka

• Kobacam se
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #10 on: Februar 23, 2008, 17:35:28 »
No, jaz zdaj malce vode tut popijem, pa je že bolje... :D

Jaz sem šla prej na vsaka dva dni, zdaj pa že dva-tri dni vsak dan, vsaj enkrat...

Kaj ni fajn, ko se končno uspemo malo spraznit :D  :?:

Offline Zappa

• Imam prvi zobek
    • View Profile
    • http://zappa74.moj-album.com/
Slaba prebava
« Reply #11 on: Februar 26, 2008, 19:48:51 »
Jaz sem tudi med bolj zaprtimi, sem hodila v 2. in 3.mesecu na vsake 3 dni, in še takrat sem beton izločala. o bolečinah ipd raje niti ne.

Donata sem morala preveč spiti, da je učinkoval, potem pa je bila že driska in nisem bila za nikamor. če nisi doma na bolniški, ne priporočam.

Sedaj mi je kolegica nekaj zaupala in se tega držim in funkcionira, preverjeno že dober teden. Nisem ljubiteljica sliv, zato mi tisto namakanje in voda nista kaj prida dišali. je pa njena ginekologinja že kot preventiva rekla, pojej 6 sliv na dan. pa boš šla.
In tako sedaj tudi delam, čez cel dan pojem 6 suhih sliv, tudi nekaj več, če se spomnim, pa mi slive niso glih super dobre. in grem vsak dan lepo na blato, pa nič se ne mučim, grem, ko čutim, da moram iti in potem naj sila težnosti naredi svoje.
sabo si jih nesem v službo, zavijem v folijo in vsakih nekaj ur eno počasi pogrizem.

nikoli se kolegici ne bom dovolj zahvalila za ta nasvet.

Offline jerica

• Šolarček
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #12 on: Februar 27, 2008, 02:39:57 »
Ja suhe slive so zakon za urejanje prebave, pa še veliko železa vsebujejo ki ga zdaj res rabiš ti in tvoj otroček.
Padeš lahko sam, da pa se pobereš potrebuješ roke prijateljev!

Offline najčika

• Zarodek
  • *
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #13 on: Februar 28, 2008, 12:51:25 »
ejla js sem mela tudi probleme s prebavo ze prej zdaj pa ko sem noseča pa sem začela zjutraj pit aktimel, v katerega nisem nikoli vrjela da naj bi pomagal kakorkoli ampak moram rečt da imam sedaj urejeno prebavo.jem raznovrstno hrano,kar pomeni vse razen mesa ker mi pač smrdi odkar sem zanosila.drugače pa probaj na tešče spit aktimel vsako jutro pol pa normalen obrok hrane kar pač jes,lahko tudi juice zjutraj tudi pomaga in potem čez par dni sporoči kako je .upam da se ti uredi
 :D
če v nebesih nimajo čokolade, potem pa ne grem tja :)

Offline simonas

• Hodim
    • View Profile
Slaba prebava
« Reply #14 on: Februar 28, 2008, 13:15:07 »
Jaz sem tudi imela kar probleme med nosečnostjo, pa so mi priporočali svež sadni sok na tešče ali pa 2 dcl toplega donata, nato pa vsaj 2 litra tekočine na dan (najboljše navadno vodo), jabolka in veliko sveže zelenjave. Sem si kar nekako uredila.

Izogibat se mleku in belemu kruhu, dan pa je najbolje pričeti s sadjem.