Author Topic: Recepti za vegetarijanske jedi  (Read 21871 times)

Offline felicitas

• Govorim prve besede
    • View Profile
    • http://www.hervardi.com
Recepti za vegetarijanske jedi
« on: Marec 23, 2008, 16:41:08 »
To je tema, kjer se pišejo vegetarijanski recepti in se le-te dopolnjuje in izboljšuje z novimi idejami. Prostora za kreg v tej temi ni (za to obstaja sosednja tema ;) ).

Torej vse, ki imate kak okusen vege recept, kar na plan z njim :P

No, da kar začnem:

PEČENE BUČKE S SIROM IN ČESNOM
Neolupljene bučke narežemo na kolobarje in položimo na pladenj, premazan z olivnim oljem. Na kose bučk potresemo nariban sir in na plast sira dodamo malce česna (stisnjenega). Vse skupaj položimo v pečico in pečemo, dokler vse skupaj ne dobi malo barve.
Odličen prigrizek ali kosilo. Dober tek!

TESTENINSKA SOLATA Z ZELENJAVO
Skuhamo polžke in jih pustimo, da se ohladijo. Zeleno solato operemo in narežemo. Dodamo na koščke narezan paradižnik. Na olivnem olju malce popečemo bučke in melancane, jih narežemo in dodamo v solato. Vse skupaj premešamo, malce posolimo, po želji dodamo malo limone (olje ni potrebno, ker smo v njem pekli bučke in jajčevce in je solata tako ali tako mastna). Dober tek!

ZELENA SOLATA Z AVOKADOM IN SEMENI
Zeleno solato operemo in narežemo. V kavnem mlinčku zmeljemo bučna (lahko sezamova/lanena) semena in jih primešamo zraven. Zrel, mehak avokado z vilico pretlačimo in ga dodamo namesto olja. Namesto kisa dodamo limono. Vse skupaj premešamo in serviramo. Dober tek!

ZELENJAVNI RAŽNJIČI S TOFUJEM

Tofu (navaden ali dimljen) narežemo na kocke.  Na približno enake kosčke narežemo še bučke, papriko, melancane (zelenjava po želji).  Tofu in zelenjavo izmenično natikamo na palčke, ki jih popečemo na žar plošči ali pa kar v ponvi. Pa dober tek!

Sey daj skopiraj prosim tvoj recept iz sosednje teme tudi sem.. ;)

Offline spelca

• Govorim prve besede
    • View Profile
    • http://pelcy.moj-album.com/
Re: Recepti za vegetarijanske jedi
« Reply #1 on: Marec 23, 2008, 20:24:17 »
Quote from: "felicitas"
To je tema, kjer se pišejo vegetarijanski recepti in se le-te dopolnjuje in izboljšuje z novimi idejami. Prostora za kreg v tej temi ni (za to obstaja sosednja tema ;) ).

hehe  :D

ekola kopiram recept od SEY: zeleno (gomolj), rdečo peso in korenček zrežemo na rezance, gor stisnemo malo limoninga soka!

no pa še nekaj kar imamo pri nas najrajši za zajtrk :

naribave jabolčka, dava notr namočene rozine, kokos in potreseva s cimetom.

no namesto piškotkov in podobnih stvari pa naredive kuglice iz namočenih in zmletih rozin in rožičev...povaljave v kokos. no te ma mami raj k mala žaba  :wink:

Offline Janča

• Hodim
    • View Profile
« Reply #2 on: Marec 23, 2008, 22:01:24 »
evo nekaj moji najljubših :oops:

vzameš šikori, pa v vsak list zaviješ malo mozarele, v ponvico daš olje in malo prepražič,....ni boljšega, pa čisto enostavno

kupiš rdečo peso, jo skuha, daš v ponev (skuhano), dodaš skutine kapice (žličko skute ne vrh), posebej pripraviš pšeničko (en dan prej namočiš), pa skuhaš korenje,...in to pol daš lepo vse skupaj na krožnik, zraven pa silato z redkvicami, radičem in semeni,....joj, se mi kar sline cedijo

čičerika-zakon...jo en dan prej namočiš,naslednji dan daš kuhat juho (z vegetarijansko osnovo), pa noter še pori, korenček, cvetačo,....(bolj malo juhice-da je bolj kot omaka), pa potem vse skupaj zabeliš s sladko smetano, zraven pa kuskus solata z limonco, papriko in paradižnikom,....njami
Janča

Offline Sey

• Hodim
    • View Profile
« Reply #3 on: Marec 23, 2008, 23:05:02 »
Wae, super tema...
...pa se bomo lahko "izživljale"! :wink:

Offline Sey

• Hodim
    • View Profile
« Reply #4 on: Marec 23, 2008, 23:07:09 »
Eko:
1 navadni jogurt, 125g skute, 1 banana in ena žlica meda...
...to zmešamo in nastane super zdrava sladica!

Offline Sey

• Hodim
    • View Profile
« Reply #5 on: Marec 23, 2008, 23:11:44 »
ZELENA NA ŽARU:
Gomolj zelene zrežemo na kolesca in jih spečemo na kapljici olivnega olja (lahko tudi brez). Damo na krožnik, gor naribamo parmezan!

Offline Sey

• Hodim
    • View Profile
« Reply #6 on: Marec 23, 2008, 23:14:24 »
K mojemu prejšnjemu receptu lahko dodamo tudi jabolka, prav tako narezana na rezance!

Samo pa jabolka ribam tudi med zeleno solato ali med zelje, maredijo sladkast okus! :wink:

Offline Sey

• Hodim
    • View Profile
« Reply #7 on: Marec 23, 2008, 23:16:01 »
Quote from: "Sey"
K mojemu prejšnjemu receptu lahko dodamo tudi jabolka, prav tako narezana na rezance!

Samo pa jabolka ribam tudi med zeleno solato ali med zelje, maredijo sladkast okus! :wink:

sem mislila receptu, ki sem ga napisala v uni drugi temi, da ne bo pomote! :wink:

Offline mamča

• Sedim
    • View Profile
« Reply #8 on: Marec 24, 2008, 10:02:45 »
:) Pozdravljene!
Naša priljubljena presna sladica:
10 dag orehovih jedrc
10 dag lešnikov
10 dag mandljev 10 dag kokosove moke
10 dag rozin žlica medu
in še kokosova moka za povaljat
Rozine namočimo, jedrca zmeljemo, nato s paličnim zmeljemo še rozine. Vse vkup stresemo prilijemo medeno vodo( malo vode v katero raztopimo med). Oblikujemo kroglice, povaljamo v kokosovi moki, damo v hladilnik in potem njammmm!

Simpatična tema. Mi zelo radi dobro jemo.V doolgih letih se je naših vegetarijanskih receptov že toliko nabralo, da jih je za eno knjigo. Pa vidim, da več glav še vedno kaj novega potuhta :D .

Offline felicitas

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #9 on: Marec 24, 2008, 10:56:06 »
mamča ti si super :P :P So se mi kar sline pocedile :lol:
Bi te prosila, če imaš še kak recept za kakšno malce večjo presno sladico. Namreč bliža se roj. dan od tamale, tort ne je in zato obupno iščem neko presno alternativo. Hvala ti.

(p.s. čeprav so še vedno debate če se med šteje k presni hrani ali ne..)

Včeraj sem jedla noro dober (da si še prste poližeš) kus kus s semeni in zelenjavo. Bom povprašala za recept in ga potem delim z vami..

Offline masika

• Velika čveka
    • View Profile
« Reply #10 on: Marec 24, 2008, 11:47:31 »
NJAMSI, NJAMSI PRESNA TORTA

TESTO

1.5 kg lešnikov in mandljev (ali orehov)
700 g namočenih odcejenih mletih rozin

PREMAZ

1 skodelica datljev brez koščice
300-400 ml vode
2 jž limoninega soka

KREMA

Banane
Limonin sok

OKRASITEV

Zmleti oreščki

Mandlje in lešnike drobno zmeljemo, rozine namočimo za pol ure v vodo in odcedimo. Nato rozine zmeljemo, dodamo mandlje in lešnike ter dobro pregnetemo. Po želji lahko dodaš tudi limonin sok. Vzamemo tretjino testa, ga oblikujemo v krog (lahko si pomagaš s pekačem za torte) in položimo na pladenj za torte.

Naredimo kremo iz datljev. To naredimo tako, da jih zmiksamo v mešalniku in dodamo limonin sok ter vode. Pozor! Sestavine dodajaj postopoma, da dobiš primerno gosto kremo. Namaži na prvo plast testa.

Nato zmiksaš oziroma zmečkaš še banane, dodaš limonin sok in namažeš preko kreme iz datljev. Po želji lahko dodaš še kakšno drugo sadje, čeprav se banane zelo dobro obnesejo, ker so sladke. Če želiš bolj kislo torto dodaj maline, ananas ali druge kisle sadeže.

Drugo tretjino testa oblikujemo kot prvo in jo položimo na bananino kremo. Nato ponovno namaži datlje in banane ter pokrij s tretjo tretjino testa. Za okrasitev posuj torto z zmletimi mandlji ali lešniki.

DOBER TEK !

Aja, pa še to. To je recept za res veliko torto, tako da brez problema zmanjšate količine. Še enkrat dober tek!

Offline felicitas

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #11 on: Marec 24, 2008, 12:02:54 »
masika tooooo! Hvala ti :P :P
Zdaj mi samo povej če te lahko najamem da mi ti to skupaj narediš :)))
Aja pa kaj ta jž pomeni:
Quote from: "masika"

2 jž limoninega soka

Offline spelca

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #12 on: Marec 24, 2008, 12:03:10 »
FELICITAS tale tortica od masike je res ful dobra. jo mam tud v načrtu za prvi rojstni dan.

drugače pa ga pri nas ni čez presni štrudelj:

dateljne zmelješ, dodaš zmlete orehe, lešnike, mandelje....karkoli pač imaš, dodaš še limonin ali pomarančni sok.
vse to skupaj zmešaš, da pride gosta masa.

potem jo razvaljaš, na peko papir...ali zvaljaš med dvema peka papirjema, ker se kr dost lima.

potreseš z naribanimi jabolki, namočenimi rozinami in cimetom.

zaviješ kot štrudelj, potreseš z orehi, kokosom...karkoli....

daš v hladilni, pa sej en dan more stat da se dobro napoji.  PA DOBER TEK!  :wink:

pr ns je to redno v hladilniku k cukr pade.

količinsko daš pa vsega po želji...tega nikoli ne pišem in ne vagam, k mi je glih čar tega presnega da delaš kakor ti paše.

Offline spelca

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #13 on: Marec 24, 2008, 12:04:44 »
2JŽ= 2 JEDILNI ŽLICI

Offline masika

• Velika čveka
    • View Profile
« Reply #14 on: Marec 24, 2008, 12:07:28 »