Author Topic: PRVI ZNAKI PORODA  (Read 23176 times)

Offline vesnaresna

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« on: Maj 18, 2008, 13:04:10 »
Drage vse, ki ste že rodile, prosim, razpišite se, kakšni so bili kaj pri vas prvi znaki, da se bliža porod. Mislim predvsem na tiste znake pred popadki (izcedek, kaki posebni občutki.....karkoli nenavadnega pač).
Hvala & lp!

Offline M.B.

• Nadebudni malček
    • View Profile
    • http://www.pintacom.com/masha
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #1 on: Maj 18, 2008, 13:14:04 »
Se podpisem pod tale post! :)

Jst mam namrec ze zelo mocne popadke, po nekaj ur, tudi na 5 minut ali manj, pa potem po kaksnih treh urah izginejo, pa se spet pojavijo cez kaksno uro.
V petek sem bila odprta 1cm, potem sem bila se cel dan s popadki, v soboto sem popoldan celo lahko malo zaspala, danes ob polpetih zjutraj se je pa spet zacelo :? Pa imam se vedno obcutek, da me bodo domov poslali, ce grem v P..

Offline ladym7

• Imam prvi zobek
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #2 on: Maj 18, 2008, 13:15:24 »
krvav izcedek na hlačkah in rahli popadki na 5-10minut samo 1 uro....pa že bila 3cm odprta

Offline M.B.

• Nadebudni malček
    • View Profile
    • http://www.pintacom.com/masha
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #3 on: Maj 18, 2008, 13:18:24 »
Nosecka, ti si itak my hero kar se tega tice ;) Sm ti kr fous.

Offline Naja35

• Hodim
    • View Profile
    • http://www.nasisoncki.mojforum.si
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #4 on: Maj 18, 2008, 17:02:08 »
M.B. a potem še ne boš šla v P, če so že takšni znaki? Da še ne boš doma rodila :wink:

Drugače pa super vesnaresna, za odprto temo...dajte pišite, novopečene mamice ja... :D

Offline darčiKa

• Sedim
    • View Profile
    • http://darcika.moj-album.com/
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #5 on: Maj 18, 2008, 19:50:17 »
Pri meni ni bilo nič nenavadnega, nenadoma zvečer odtekla voda in to cele tri tedne prej.... :wink: Zjutraj isti dan sem imela še ctg, normalno brez popadkov in si res nisem mislila, da bom še tisti dan v P.

Offline vesnaresna

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #6 on: Maj 18, 2008, 21:51:37 »
Kaj pa kaki psihični znaki? Saj vem, da je to vse od ženske do ženske različno, ampak vseeno.

Offline taska31

• Kobacam se
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #7 on: Maj 19, 2008, 08:56:39 »
ponoči ( sobota ) rahli krči, ki so se podnevi stopnjevali ( sobota ), v nedeljo po polnoči so bili popadki še bolj intezivni, isti dan pa rojstvo ob 6.29 uri.

Offline janchys

• Šolarček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #8 on: Maj 19, 2008, 09:03:57 »
25.6. še zadnji izlet sama z atijem na Bled....cel dan bolečine v križu kot nekaki krči (popadki) seveda vsa potrebna oprema za porodnišnico zraven. zvečer vrnitev v Mb...med vožnjo normalno popadki.....ko sem prišla domov sem šla v banjo ker bi naj to pomagalo če so popadki lažni. nekja minut do polnoči vožna j MB porodnišnico...celo noč na ctg zjutraj 26.6 za cm odprta....cel dan v bolečinah v križu a jaz še vedno 2v1....zvečer nekaj pred 18 uro mi je odtekla voda in se je začelo.....rojevala 5 ur...porod je bil kompliciran in rizičen za oba zato so opravili CR. 27.6. najlepši dan mojega življenja. ob 0:21 se je rodil mali bojevnik Tijan......

Ninica007

• Guest
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #9 on: Maj 19, 2008, 09:39:40 »
Jaz sem recimo bila tisti dan ,ko sem rodila še pri G. na pregledu in je rekla a zdaj pa vam kar fajn otrdeva trebuh?
ja sem rekla zadnji teden najbolj.Tak da me je že kar fajn bolelo,pa me je G,vaginalno pregledala in še sploh nisem bila odprta.
No,in potem  pa me je proti večeru moj peljal v porodnišnico in sem rodila čez slabi dve uri.Pikica je sicer prišla tri tedne prej na svet 36/5 in je blo vse OK :) Nič se bat,ko pride tisti čas za rodit,vsaka nosečka dobro ve, kdaj je čas za  v P.

lp

Offline Lino1975

• Kobacam se
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #10 on: Maj 19, 2008, 10:05:30 »
Meni se je 19.6. fajn spustil trebuh, noseča sem bila 34 2/7, počutila sem se super, ker sem naenkrat lahko spet zadihala s polnimi pljuči. Ves čas sem bila v akciji, hiperaktivna. Potem pa mi je čez 3 dni, nenadoma pri nočnem pohodu na WC odtekla voda. Seveda sva odkurila v porodnišnico, čeprav popadkov ni bilo. Zjutraj ob treh sem bila sprejeta, odprta 2 cm. Dali so me v porodno, kjer sem se dologčasila do 11 ure, ko so mi nastavili umetne popadke. Rodila sem ob 18.13 uri, po sedmih urah mučnih popadkov, trajanje nosečnosti 34 5/7.

Offline Lino1975

• Kobacam se
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #11 on: Maj 19, 2008, 10:07:58 »
Gledam ticker, ravno danes sem noseča 34 5/7 - druga nosečnost. Zdaj si lahko predstavljam kako bi izgledal moj drugi dojenček, če bi se danes rodil :wink:

Offline pikapoka.moja

• Imam prvi zobek
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #12 on: Maj 19, 2008, 10:18:12 »
Kaj pa vem, jaz sem bila cel teden nekaj naspidirana in letala okoli... v četrtek sem bila še pri g in mi je potrdil, da je tamala lepo dol fiksirana. V petek zjutraj je pa voda odtekla :lol:  
Nobenih posebnih znakov.  :wink:
veliko lepih, tudi novih cotik!  KLIKNI http://lepestvari.moj-album.com/

Offline Janča

• Hodim
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #13 on: Maj 19, 2008, 11:21:39 »
jaz sem imela kaki teden prej izcedek, bila sem zelo nemirna, brez obstanka, nič mi ni pasalo,...hkrati pa neizmerno srečna, kot da bi čutla, da bo kmalu čudež :lol: aja, pa trebuh se mi je tolko spusto, da sem lahko položla dlan med prsnico in trebuhom.

lep porod!!!!-jaz sem mojega prepela :lol:
Janča

Offline vivika

• Velika čveka
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #14 on: Maj 19, 2008, 13:02:16 »
Ja mene je dan pred prodom, ko smo se sprehajali nekej strasno cudno spiknilo tam spodaj in to parkrat, tako da sem morala se malo ustavit...
zvecer je moj reku, da imam ful nizko trebuh, ponoci ob 3h so se pa zaceli popadki na nekje 15-10min, ki so zgledali ko kake prebavne motnje...tko da tut jst sm zaman cakala na wcju da bomo kej nakidal pa ni blo nic  iz tega, je slo za popadke :lol: