Author Topic: PRVI ZNAKI PORODA  (Read 9487 times)

Offline vesnaresna

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« on: Maj 18, 2008, 13:15:07 »
Drage vse, ki ste že rodile, prosim, razpišite se, kakšni so bili kaj pri vas prvi znaki, da se bliža porod. Mislim predvsem na tiste znake pred popadki (izcedek, kaki posebni občutki.....karkoli nenavadnega pač).
Hvala & lp!

Offline Ajna*

• Šolarček
  • M & M & M & V
    • View Profile
    • http://ajna.moj-album.com/
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #1 on: Maj 18, 2008, 13:34:51 »
Nap, nobenega znaka prej :!:  Popadki so se začel kr naenkrat, se stopnjevali iz 20 min do 5 min :D  To je blo v roku 1 ure :arrow: pol sva šibala v P in rodila :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

Drugič so me pa popadki mal zafrkavali, ker niso bli tk šolski kot prvič :lol:  Ampak je vseeno šlo hitro :wink:  :wink:

Aja, mogoče je pa bil en predznak :arrow: mislim, da sem obakrat šla tisti dan večkrat na veliko potrebo :?  :? No, to bi lahko bil en pokazatelj :wink:

Offline Tejči2

• Nadebudni malček
    • View Profile
    • http://www.mateja-oriflame.weebly.com
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #2 on: Maj 18, 2008, 13:44:42 »
pri meni so se popadki, zelo redki, začeli okoli 3h zjutraj,.... in tako čez celi dan,... vmes sem imela še močan izcedek z malo krvi,... takrat sem potem šla v porodnišnico.

Offline Špela12

• Šolarček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #3 on: Maj 18, 2008, 14:04:18 »
pr men nobenih znakov...mi je kr naenkrat odtekla voda...no to je pa pol že itak znak :D  :D  pred tem pa čist nč.... :D

Offline gimi

• Govorim prve besede
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #4 on: Maj 18, 2008, 14:34:18 »
Quote from: "renault"
pr men nobenih znakov...mi je kr naenkrat odtekla voda...no to je pa pol že itak znak :D  :D  pred tem pa čist nč.... :D

Enako  :wink: .

Offline Valenta

• Govorim prve besede
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #5 on: Maj 18, 2008, 15:13:21 »
Zcel se je v stilu menstrualnih bolecin in te so se stopnjevale. Ni blo nc na 20 pa na 5 min sam bolel je skos bolj. Po 45min sem hotla pod tus pa v porodnisnico ampak sem obsedela na straniscu, na blato sem sla vsaj 5x konkretno, pod tus in direkt v porodnisnico. Urco pa pol po prihodu pa rodila :D
Ajna* tole z iztrebljanjem je kar konkreten znak :) le, da se zna zacet tud kaksen dan prej, da se telo kukr samo klistira.

Offline ani12

• Šolarček
    • View Profile
Re: PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #6 on: Maj 18, 2008, 15:45:57 »
Quote from: "vesnaresna"
Drage vse, ki ste že rodile, prosim, razpišite se, kakšni so bili kaj pri vas prvi znaki, da se bliža porod. Mislim predvsem na tiste znake pred popadki (izcedek, kaki posebni občutki.....karkoli nenavadnega pač).
Hvala & lp!

Sedela sem pred računalnikom na forumu mama :lol: in cca okoli 21h so se začeli eni takšni blagi krči na 20 minut, ki sem jih čutila v križu, kot bi mi nekdo po živcu hrbtenjače brenkal in ga malo neprijetno nategoval. Po dobri uri tega "nategovanja" mi je potegnilo, da so pa to morda popadki. Ob 1h ponoči naslednji dan sem krenila proti porodnišnici... saga se je uspešno zaključila ob 17h, so mi pa morali predreti mehur (že ob 8h zjutraj) in pomagati na koncu še z umetnimi popadki. Prvorodka pač, pa sem se prepočasi odpirala. ;) Mene popadki niso boleli in sem cel porod prenesla brez lajšanja bolečin, iztis pa mi je pognal adrenalin po krvi. ;)

Offline vesnaresna

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #7 on: Maj 18, 2008, 21:23:31 »
Hvala za vse zaenkrat. Kaj pa psihični znaki pred porodom? Nerazložljiva sreča ali žalost? Kaj podobnega?

Offline ani12

• Šolarček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #8 on: Maj 18, 2008, 21:34:23 »
Quote from: "vesnaresna"
Hvala za vse zaenkrat. Kaj pa psihični znaki pred porodom? Nerazložljiva sreča ali žalost? Kaj podobnega?

Nič. Vse običajno. Nobenega psihičnega signala, da bi se kaj bližalo. Razen tečnobe, ker sem bila 4 dni čez rok, pa s tistim trebuhom kam daleč med čakanjem na dan D tudi ne moreš. ;)

Offline ani12

• Šolarček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #9 on: Maj 18, 2008, 21:35:20 »
Quote from: "loona"
Zcel se je v stilu menstrualnih bolecin in te so se stopnjevale. Ni blo nc na 20 pa na 5 min sam bolel je skos bolj. Po 45min sem hotla pod tus pa v porodnisnico ampak sem obsedela na straniscu, na blato sem sla vsaj 5x konkretno, pod tus in direkt v porodnisnico. Urco pa pol po prihodu pa rodila :D
Ajna* tole z iztrebljanjem je kar konkreten znak :) le, da se zna zacet tud kaksen dan prej, da se telo kukr samo klistira.

Ne pri vseh. Ni pravilo.

Offline Nely

• Nadebudni malček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #10 on: Maj 19, 2008, 12:38:12 »
Da bi bili kakšni znaki par dni pred porodom ali samo en dan pred porodom........ni, tudi psihičnih znakov, skratka nič od nič. Pri prvem porodu, sem začutila prvič kot pri zvijanju menstruacije ob 6ih zjutraj, potem se ni nič več dogajalo in potem na 2 ure spet nekaj in okoli 12ih me je začelo zvijat približno na eno uro potem popoldne pa skoz bolj na nekaj minut....rodili smo še isti dan ob 20:43. Pri drugem porodu, pa so me popadki dobesedno zbudili ob 3eh zjutraj, nakar se zavedam da so že kar na 5 minut, ma ful se je hiter odvijal, prejšni večer pa še čisto nič nobenega znaka, skratka kot da bi bilo vse po starem. Bolel ni skoraj nič, pa tudi voda mi še ni odtekla, tako da sem mislila, da bo še dolga, no potem me je pa kar naenkrat začel ful ful zvijat in sva komajda še ujela porodnišnico, rodila ob 8ih zjutraj. Mah sej po eni strani si pravim, boljše da ne veš kdaj te to čaka in ko se začne dogajat, da se dogaja konkretno, to je še najboljš.

Offline januarček

• Hodim
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #11 on: Maj 19, 2008, 14:06:19 »
Mene so pa že nekje 14 dni pred porodom začele bolet kosti odspod...mislim, da so to medenične kosti. Komaj sm se obračala iz enga boka na druzga, če sm počepnla sm se komi zravnala...na dan poroda mi je začela odtekat voda, v P sm pršla brez popadkov 7cm odprta.

Glede psihe oz. razpoloženja pa ni blo posebnosti...mogoče edino to, da se nism mogla skoncentrirat na nč druzga..razmišlala sm samo o dojenčku pa o porodu ipd., ni varjante, da bi npr. brala kešno knjigo, ki ni zadevala dojenčkov, dojenja, opreme...

Srečno :!:

Offline tadejal

• Govorim prve besede
    • View Profile
    • http://zalab.moj-album.com/
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #12 on: Maj 19, 2008, 17:20:21 »
Nič... nobenih znakov, ne psihičnih, pa ne fizičnih... zvečer sma bla še na fešti pr kolegu... trenutek, preden mi je začela oddtekat voda (ob 04.30 zjuter) sem čutla, da se mi je napel trebuh, sm misla, da mi bo počo... v trenutku sem bla na WCju, za mano pa kapljice po tleh...  :lol:   :lol:  :lol: Pol sem pa 10 min sedela na WCju in razmišljala a mi je ušlo, al mi je res mehur šel... pol sem se pa skulirala, se stuširala, obrila, zdepilirala in šla v P...

Offline vesnaresna

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #13 on: Maj 26, 2008, 09:58:31 »
Kaj pa povešen trebuh? A je katera šla rodit, ne da bi se ji to prej očitno zgodilo? A je nujno, da se to opazi? Gledam vsak dan, če bo kaj nižje pa se kar noče in noče spustit :) jaz bi pa tako rada že enkrat rodila....

Offline orhid

• Hodim
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #14 on: Maj 26, 2008, 10:09:44 »
Meni se trebuh ni povesil! Jaz sem sicer imela ogromen trebuh in sem ga kar celo nosečnost imela ful dol! Saj meni se je tko zdelo! Ni se mi zdel, da je zlezu kam nižje! Psiha - ni blo sprememb! Kake 14 dni pred porodom sem kar naprej in naprej pospravljala, glancala, pucala,... moj me je imel že poln kufer in te moje obsesije s čistočo!

Tam okrog 18 h me je križ bolel! Bolečine v kružu so me kar dost spremljale zadnje 3 mesečje, ampak vedno ko sem se vlegla me je križ nehal bolet! No, tist dan me pa križ ni nehal bolet! Kar na nek način tiščalo me je v kružu!(Jaz menim, da popadkov ni blo)! Okrog 23:50 mi je pa odtekla voda, tak da sem mogla itak it v porodnišnico!

No, zjutri 7.40, smo se pa že smejal, mali pa jokal, seveda! :lol:

To je to, pri meni!