Author Topic: PRVI ZNAKI PORODA  (Read 9928 times)

Offline vesnaresna

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #15 on: Maj 26, 2008, 10:13:50 »
Kaj pa, ko pravijo, da otročička na koncu več ne čutiš? A ima katera takšno izkušnjo, da ga je čutila do konca, torej vsaj do dneva prvih pravih popadkov?

Offline KUTIKA

• Šolarček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #16 on: Maj 26, 2008, 10:15:26 »
glede povešanega trebuha,pri meni je v petek reku G. nič še niste odprti,otroček je še čisto gor nad žličko,nič se še ni spustu,opa sem rekla pol pa še kak teden ne bo nič,rok sem imela čez 2 dni na dan pregleda,no pa še zaprta sem bla spodaj
popoldan sem imela pregled,okol 21h sem opazila izcedek podoben menstruaciji,rjavkast,bolelo me je v križu,pa sem rekla ah preveč sem hodila grem ležat,trebuh je bil trd,spati pa nisem mogla,pa sva šla v P. se pokazat pa sem bla 5 cm odprta :shock: v pol ure rodila :)  to je bil drugi porod,se pravi glede spuščanja trebuha pri meni nič ni držalo,da bi se kaj spustu,še presenetljivo visoko sem nosila :wink:

v prvo nič psihičnih ali fizičnih znakov
čep se mi je odlušču že 14 dni prej,bolečine so se začele kot pri menstruaciji,skoz močnejše,samo to je trajalo celo noč,vodoa mi ni odtekla,so mi mehur predrli,ko sem se šla zjutraj pokazati,dali umetne,rodila pa sem 14:14 res dolgo glede v drugo samo pol urce

v trtje pa še ne vem kako bo :lol: moramo še kaj naročiti :wink:

Offline orhid

• Hodim
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #17 on: Maj 26, 2008, 10:17:46 »
Kolegica mi je rekla, da ga je čutla, še tik pred drugo fazo poroda!
Tudi jaz sem čutla otročka!

Ne vem, če čist razumem to vprašanje! Saj otročka moreš čutiti, sam bolj narahlo ga čutiš, ker je itak že prevelik, da bi neku ful divjal!

Offline KUTIKA

• Šolarček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #18 on: Maj 26, 2008, 10:17:49 »
Quote from: "vesnaresna"
Kaj pa, ko pravijo, da otročička na koncu več ne čutiš? A ima katera takšno izkušnjo, da ga je čutila do konca, torej vsaj do dneva prvih pravih popadkov?

jaz sem oba čutila do konca,še v drugo je klara,ko sem imela popadke na 5 minut n ctg-ju v porodni tako migala,da sem imela na trebuhu kar valove,pri meni se ni nič umirilo :!:

Offline vesnaresna

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #19 on: Maj 26, 2008, 10:21:39 »
Quote from: "orhid"

Ne vem, če čist razumem to vprašanje! Saj otročka moreš čutiti, sam bolj narahlo ga čutiš, ker je itak že prevelik, da bi neku ful divjal!

Sprašujem zato, ker ene pravijo, da recimo en dan pred porodom niso več čutile gibov in da so tako vedele, da zdaj pa bo res kmalu. Me je zanimalo, če je možno, da ti brca tudi do skrajnega konca in vidim, da pravite, da je!
Hvala vsem za odgovore!

Offline KUTIKA

• Šolarček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #20 on: Maj 26, 2008, 10:25:42 »
je možno,da brca,mi je še med porodom v fazi odpiranja  :lol:

Offline vivika

• Velika čveka
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #21 on: Maj 26, 2008, 14:45:30 »
tisti dan ko sem sla rodit, je bila mala cist mirna...

Offline Demi

• Nadebudni malček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #22 on: Maj 26, 2008, 15:14:08 »
Krči, kot PMS, luščenje čepa, zateeeečeni gležnji, tiščanje dol.
Otroka sem čutila skoz, trebuh se mi ni nič spustil.

Offline Sassa

• Novorojenček
  • *
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #23 on: Avgust 15, 2008, 19:58:08 »
Pozdravljene!

A se je katera izmed vas v nosečnosti in že prej veliko gibala-tko razni daljši sprehodi,hoja v hribe,orbitrek,kolo....?Ste to ohranile v nosečnosti in če vam je vse to pomagalo,da ste lažje rodile.No js sem že pred zanositvijo bla zloo dejavna, od planinarjenja do orbitreka-to vsak dan,planine pa za vikend.In vse to sem ohranila tudi v nosečnosti-sedaj sem v 33t...ker nimam problemov delam na tem še vedno-manjši tempo in manjša obremenitev.Vsi mi pravijo da bom "kao" lažje rodila.Če ma kira izkušnje s tem naj pove...
lp in hvala
Sassa

Offline Špela12

• Šolarček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #24 on: Avgust 15, 2008, 21:06:27 »
no js mam čs pa ti odgovorim. Js mislm da ti je lahko lažje,sam sej ne veš da ti je lažje-ker ne veš kako bi blo težje :D  a sm čudn napisala? :shock:  :D

js sm 10 let vsak dan po vsaj uro pa pol na dan trenirala in potem sem hodila še na fitnes ko sm končala s treningi.v nosečnosti marsikej delala,še košarko igrala ipd. No pa me je glih tko bolel :lol:  ipd.

ni blo pa hudo in sm bla zarad "kondicije pa moči" kr pridna in je šlo najhujš kr hitr mim. Sam ker ne vem kako bi blo če bi recimo samo lenarla nimam pojma če je kej pomagal.

pomembn je da je teb kul,da se fino počutiš da veš da ti bo to pomagal pri porodu in sigurno bo tko,sploh če ti bodo šle še ostale stvari na roko.

pa še mlada si in že tko mičkn bolj v prednosti-za moje pojme.

oh ker nakladancija :lol: . Skratka itak da je dobr da športaš!!! sam pazi se zdj k gre proti koncu buši je bolj pomembn od telovadbe :D  :D

Offline Sassa

• Novorojenček
  • *
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #25 on: Avgust 16, 2008, 14:37:52 »
Hvala za odgovor.Js mam očitno srečo in so okol mene sam take nosečnice,ki se nč ne gibajo in me imajo za "noro" ker grem pač vsak dan tak deleč peš in ker se pač še vedno ukvarjam s športom...seveda je med temi mojimi prijateljicami veliko takih,ki se jim ne da nč,pa tut nosečnost nimajo rizično,ampak če se njim ne da,naj pol tut druge nimajo za nore-tk js mislem.Je pa res,da je kondicija pri porodu zlatga dnarja vredna,ker mislem da ni kr tak rodit.
LP

Offline 9janja

• Kobacam se
    • View Profile
    • http://janja9.moj-album.com/
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #26 on: Avgust 18, 2008, 14:27:41 »
Če ti kaj pomaga, jaz sem med nosečnostjo skoraj vsak dan hodila v strm hrib. Ko sem šla navzdol me je že vse tiščalo, ampak sem pridno hodila. Rodila sem skoraj v 2 urah, vse je bilo spontano.

Offline zoja12

• Nadebudni malček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #27 on: Avgust 30, 2008, 14:08:04 »
Quote from: "Sassa"
Hvala za odgovor.Js mam očitno srečo in so okol mene sam take nosečnice,ki se nč ne gibajo in me imajo za "noro" ker grem pač vsak dan tak deleč peš in ker se pač še vedno ukvarjam s športom...seveda je med temi mojimi prijateljicami veliko takih,ki se jim ne da nč,pa tut nosečnost nimajo rizično,ampak če se njim ne da,naj pol tut druge nimajo za nore-tk js mislem.Je pa res,da je kondicija pri porodu zlatga dnarja vredna,ker mislem da ni kr tak rodit.
LP

No, jest pa prou ne bi rekla, da je kej dost povezan to, če se full gibaš v nosečnosti in da pol laži rodiš. Za rodit ti bolj rabiš to, da si močen psihično in da te bolečina ne vrže s tira. Ne pa da maš nevemkakšno fizično kondicijo. Ena babca mi je rekla, da tok kondicije, da otroka vn stisne ma vsaka, pa če celo nosečnost preleži  :wink: .
Se pa ZELO STRINJAM, da se je dobro in zdravo gibat, hodit, telovadit.....tudi, ko si noseča - pač tok, kot lahko. Ene zmorej več, druge manj. Npor. jest sm pred nosečnostjo inclo nekajkrat v zgodnji nosečnosti velik tekla, hodila na aerobiko.... Samo na koncu mi je vse skupej tok dol tiščalo, da sm komej stala  :wink: , hodila bolj kot ena raca, tko da sm bla prav tečna, ker nč drucga nism mogla kt se prestavlat po stanvanju :lol:
pa sm rodila z lahkoto  :wink:

Offline J.L.

• Nadebudni malček
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #28 on: September 01, 2008, 15:02:30 »
Quote from: "vivika"
tisti dan ko sem sla rodit, je bila mala cist mirna...

pri meni isto, celo 2 dni. pol pa še odtekanje vode in smo šli... :lol:

Offline mačkonka

• Kobacam se
    • View Profile
PRVI ZNAKI PORODA
« Reply #29 on: September 14, 2008, 22:46:18 »
hehe, jaz sem delala vse mogoče. zanosila sem novembra, do marca sem smučala, do srede maja sem plezala (do 7.meseca pa še malo), potem sem pa ful v hribe hodila in planinarla. en teden pred porodom sem se potikala okoli vršiča, sam mi moj dragi ni pustil da bi šla z njim po plezalni poti na mojstrovko. sem šla pa kar en velik del poti na prisojnik. so me vsi debelo gledali. pa še prehitevala sem ljudi, jih je bilo kar nekaj bolj počasnih od mene.
porod je bil ok. sem imela epiduralno, tko da ni bolelo, pred tem so bili popadki kar boleči, sam porod (3 faza) je bil pa ful hiter, tudi menda zato, ker sem bila močna, pa hvala bogu nisem bila strgana.  :D