Author Topic: VROČINSKI KRČI  (Read 6240 times)

Offline efika

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« on: Avgust 05, 2008, 15:09:10 »
Zdravo! Moja dvajset mesečna hči,je imela v petek spet vročinski krči,prvič pa se je to zgodilo pri 10-tih mesecih,pa me zanima,če je tukaj še kakšna mamica s takšnimi problemi,da mi da kak dober nasvet,ker se mi zdi, da mi vsak zdravnik, bolj kot ne pove drugače. Upam,da se najde kakšna pomoč! Hvala vam!

Offline lucy

• Velika čveka
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #1 on: Avgust 05, 2008, 15:40:06 »

Offline efika

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #2 on: Avgust 05, 2008, 18:15:40 »
Hvala lucy!

Offline sinya

• Govorim prve besede
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #3 on: Avgust 06, 2008, 09:23:55 »
efika a ste dobili zdravila ki jih morate imeti ob ponovnem slučaju krčev?

Offline nina2005

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
Re: VROČINSKI KRČI
« Reply #4 on: Avgust 06, 2008, 10:24:40 »
Quote from: "efika"
Zdravo! Moja dvajset mesečna hči,je imela v petek spet vročinski krči,prvič pa se je to zgodilo pri 10-tih mesecih,pa me zanima,če je tukaj še kakšna mamica s takšnimi problemi,da mi da kak dober nasvet,ker se mi zdi, da mi vsak zdravnik, bolj kot ne pove drugače. Upam,da se najde kakšna pomoč! Hvala vam!

Ojoj prav smilite se mi. Naša lubica je imela enkrat vročinski krč, pri 11-ih mesecih, od takrat hvala bogu nič več pa je stara 3 leta. Ne vem ali je pomagalo to, da sem ko je bila bolana po 1 teden skupaj nič spala in ji non stop merila vročino, ko je narastla do 38.3 sem takoj zbijala. Pediatrov razen naše nisem prav veliko upoštevala, delala sem po svoje, da se krč ni pojavil. Srce se mi je paralo ko sem ji mogla dajati voltaren svečke. Naša je zmeraj govorila, boljše kakšen stranski učinek od voltarena kot od vročinskega krča.
Kakšna mamica se je tud najdla in bila prav pametna, da se otroku ne zbija vročine pod 38.5, ampak to velja za otroke brez vročinskih krčev.
Upam in držim pesti, da se vama ne ponovi nikoli več.

Offline nina2005

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
Re: VROČINSKI KRČI
« Reply #5 on: Avgust 06, 2008, 10:25:06 »

Ojoj prav smilite se mi. Naša lubica je imela enkrat vročinski krč, pri 11-ih mesecih, od takrat hvala bogu nič več pa je stara 3 leta. Ne vem ali je pomagalo to, da sem ko je bila bolana po 1 teden skupaj nič spala in ji non stop merila vročino, ko je narastla do 38.3 sem takoj zbijala. Pediatrov razen naše nisem prav veliko upoštevala, delala sem po svoje, da se krč ni pojavil. Srce se mi je paralo ko sem ji mogla dajati voltaren svečke. Naša je zmeraj govorila, boljše kakšen stranski učinek od voltarena kot od vročinskega krča.
Kakšna mamica se je tud najdla in bila prav pametna, da se otroku ne zbija vročine pod 38.5, ampak to velja za otroke brez vročinskih krčev.
Upam in držim pesti, da se vama ne ponovi nikoli več.

Offline efika

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #6 on: Avgust 06, 2008, 11:02:07 »
Mi smo jih imeli sedaj drugič, smo dobili voltaren svečke,ki jih prej nismo imeli (bom zamenjala pediatrinjo) imamo pa tudi stesolid,katerega upam,da ga ne bomo nikoli rabili! Nina,si me malo potolažila,tudi jaz upam,da ji bom lahko sedaj uspešno zbijala vročino! Pa še nekaj a so vaši otroci v vrtcih? Naša naj bi šla šla septembra,sedaj pa ne vem,če je to pametno! Kaj mi svetujete?

Offline M.B.

• Nadebudni malček
    • View Profile
    • http://www.pintacom.com/masha
VROČINSKI KRČI
« Reply #7 on: Avgust 08, 2008, 11:15:47 »
Kaj pa sploh so vrocinski krci? Joj, kaj vse me se caka... :?

Offline lucy

• Velika čveka
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #8 on: Avgust 08, 2008, 11:33:27 »
Zakaj bi te to čakal? Nič ni nujno da ima otrok vročinske krče, sej ni vsak podvržen temu. mal si preber un link ki sem ga prilepla pa tlele mal

http://www.google.si/search?source=ig&hl=sl&rlz=1G1GGLQ_SLSI267&q=vro%C4%8Dinski+kr%C4%8Di&meta=

Offline M.B.

• Nadebudni malček
    • View Profile
    • http://www.pintacom.com/masha
VROČINSKI KRČI
« Reply #9 on: Avgust 08, 2008, 11:54:35 »
Hvala, Lucy, si bom prebrala. Vem, da me najbrz ne caka ravno vse, ampak velikokrat se kar malo ustrasim, ko prebiram teme z raznimi boleznimi - jaz sploh ne pomislim na to, da bi bil lahko bolan, potem se pa zavem, da otroci pac zbolijo. Je pa fino vedeti kako izgledajo dolocene bolezni, da znas odreagirat v taki situaciji. Ima zdej malo zamasen nosek, pa sem bila prvi dan cisto paf, zdej pa ze kontroliramo zadevo :)

Offline lucy

• Velika čveka
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #10 on: Avgust 08, 2008, 12:01:47 »
Ja sej štekam. Sej jst sem se včasih full težko zadržala, da ji pri vročini nisem prec dala sirupa. Bolj kot mi je sestra tupila, da ne smem dat, dokler ni vročina vsaj 38.5, bolj sem bila panična. Predvsem zaradi teh vročinskih krčev. Ampak ok, zdej razumem, da je visoka vročina potrebna, da pobije viruse.

Seveda tle zdej ne govorim o otrocih, ki so podvrženi tem krčem. Tam mamice vsekakor ne smejo čakat na tako visoko vročino.

Offline nina2005

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #11 on: Avgust 08, 2008, 17:56:06 »
Mi smo jih imeli sedaj drugič, smo dobili voltaren svečke,ki jih prej nismo imeli (bom zamenjala pediatrinjo) imamo pa tudi stesolid,katerega upam,da ga ne bomo nikoli rabili! Nina,si me malo potolažila,tudi jaz upam,da ji bom lahko sedaj uspešno zbijala vročino! Pa še nekaj a so vaši otroci v vrtcih? Naša naj bi šla šla septembra,sedaj pa ne vem,če je to pametno! Kaj mi svetujete?

Kako? Vam ni dala pediatrinja takoj voltaren :shock: ? Čudno, ker če se krč ponovi moraš dati najprej stesolid (jaz imam enega v vrtcu in enega doma) nato takoj za tem voltaren.
Še nekaj, vročinski krč se pojavi na začetku viroze, se pravi najpogosteje 1. dan.

Jaz bi na tvojem mestu, če imaš možnost, jo pustila doma vsaj do 3. leta.

Tako kot sem že prej napisala, upam,da se vama ne ponovi nikoli več (itak pravijo, da po tretjem letu naj se ne bi ponavljalo)

Offline mes66

• Plazim se
  • **
    • View Profile
    • http://mesner.moj-album.com/
VROČINSKI KRČI
« Reply #12 on: Oktober 03, 2008, 09:04:40 »
Ojla!Tudi moja deklica ima žal vročinske krče.Letos jih je do zdaj imela 3.Prvega je imela pri 13 mesecih.Zdaj pa v roku enega meseca 2.Sva dobile stesolid,ampak žal vročine nisva mogle zbit.Zdravniki v Slovenj Gradcu so grozni.Sam,da midve jih imava skoraj 10 minut in mene to že resno skrbi.V ponedeljek imava spet nevrologa in bom zahtevala,da naju da na slikanje glave,ker to prejšnji krat ni naredil.Zdaj smo se pa odločli,da gremo tud v tujino iskat pomoč,ker to se žal meni ne zdi normalno.Sem pa prebrala,da naj bi ta obvezna cepljenja tud povzročala vročinske krče!Zdravniki se pa obnašajo kot,da smo mi panični,res ta Slovenj Gradec je unterhund.Potem pa mi je ob odpustu iz bolnice rekel zdravnik,da naju bo dal še enkrat nevrologo,da se ne bomo nenehno vračali v bolnico :shock: .Sem ostala žal brez besed.Upam,da ima katera boljše izkušnje!

Offline januska

• Govorim prve besede
  • Najini srečni dnevi so 6.1.06, 7.6.07 in 26.9.09
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #13 on: Oktober 03, 2008, 10:10:05 »
Joj, grozno! bogi otročki in mamice, ki to morete skoz dati. Sem kar dosti o teh krčih slišala, tudi kaj prebrala...hvala bogu jih nismo imeli nikoli in upam, da bo tudi tako ostalo. To, da pa ti P ni dal Voltaren svečk, efika, pa me zares čudi. Naša P je našemu Janu enkrat predpisala Voltaren svečke, k je imel eno zares grozno virozo s full visoko vročino do 40,5 in to kr ene 2 dni, pa kot sem rekla, hvala bogu nismo podvrženi tem krčem. Zato se mi pa zdi res čist mim, da vam jih ni takoj napisala.

Mes66, grozno!!! 2 vročinska krča v enem mescu... :shock: Mogoče bi zares blo boljše, da greste v tujno po pomoč, kr po tvojem postu sodeč, so v Slovenj Gradcu zares za postrelat. Sorry!

Offline efika

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
VROČINSKI KRČI
« Reply #14 on: Oktober 04, 2008, 20:17:59 »
mes66,te čist razumem,tud jaz sem že to razmišljala,da je vrjetn od ceplenja! tud mene zdravniki obrovnavajo kot eno budala,ki sam paniko zganja! sam halo!!!!!!! moja malaje mela od prejšne srede pa do torka vročino,potem je bil pa par dni mir in je dans spet zakuhala skor na 39!! pa sem ji pr 37.8 začela zbijat,pa sem jo tkoj pod tuš,... po eni uri ji vročina pade in tko že cel ta virus! pa sprašujem zdravnike,pa mi noben nč ne pove! en se nardi gluhega,drug prav da je to normalno,... potem se mi je pa v sredo shladila na 35,pa kličem dežurenga pa vprašam,če je to ok,pa se mi reži v telefon kao kolk sem glupa,da mi otrok ne bo zmrznu,a en tedn sem ji vročino zbijala,itak da sem se ustrašla,da je nisem predozirala al pa kj tazga! medicinsk brat me je a napizdu zakaj ji pri 37.8 zbijam vročino! jaz bom kr živčenga fasala! sploh več ne vem kaj naj! zdj bomo probal z bioenergetikom,če bo kaj! ne vem! mes66kolk je zdj stara tvoja punčka? lp