Author Topic: "prvi" ginekološki pregled  (Read 15045 times)

Offline Savannah

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
"prvi" ginekološki pregled
« on: Maj 29, 2006, 19:09:02 »
Živjo! 15.6. sem naročena na na prvi gin.pregled v nosečnosti, noseča sem 5.tednov, no takrat jih bom 7. zanima me kako to zgleda..naj bi mi potrdila nosečnost. nekje sem prebrala, da ti kri vzame in to, potem mi je pa prijateljica rekla, da te prvič samo vaginalno pregleda, pač potrdi nosečnost, kri in vodo pa se daje na kasnejših pregledih. to drži?potem sem ugotovila, da se veliko pogovarjte o UZ, smem vprašati kaj je to?
Sem namreč še zelo nepoučena, saj je to moja prva nosečnost :D
lep pozdrav vsem nosečkam in vsem ki si to želite postati!
url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]

dalia

• Guest
« Reply #1 on: Maj 29, 2006, 19:56:37 »
Zdravo!

Moj prvi pregled je zajemal vaginalni ultrazvok (UZ),potrditev nosečnosti,še prej pa tehtanje in pritisk so mi izmerili.Kri in vodo sem dala na drugem pregledu,pa tudi bris materničnega vratu mi je vzel na drugem pregledu,ker sem imela ravno takrat rjav izcedek in mi ga ni mogel vzet,ker bi mu ga zavrnili.
V bistvu nič posebnega!Pa materinsko knjižico sem dobila,kjer je ginekolog vpisal prvi dan zadnje menstruacije,PDP (predvideni datum poroda),in še nekaj drugih podatkov.
Naredil mi je tudi slikico moje pikice in vsa blažena sem šla domov :wink:

Offline *Uršy*

• Nadebudni malček
    • View Profile
« Reply #2 on: Maj 29, 2006, 20:10:24 »
Ojla!

Tudi moj prvi pregled je bil vaginalen ultrazvok!Jaz sem ga imela sicer šele v 9 tednu.Ginekologinja bo pregledala če gre za nosečnost in če se vidi utrip srčka. Potem je pa tako kot je napisala dalia.Z ginekologinjo se bosta malo pogovorile,če te kaj zanima jo kar vprašaj.
Drugače pa ni nič hudega...zelo lepo bo ko boš prvič zagledala svojo majhno pikico :D

Veliko sreče

Offline Mila76

• Zarodek
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: Maj 30, 2006, 10:23:34 »
jaz sem tudi mela prvi pregled pri devetih tedih ( prej ni potrebe, ker se skoraj nič ne vidi ). mela sem vaginalni utz,kri , vodo, pritisk , težo, in dolg pogovor. pri nas se vse takoj pri prvem pregledu vpiše v materinsko knjižico ( mi si jo sami kupimo).je pa ta utz eden od najlepših ker se vidi cel otrok ( razen pol če se odločiš za nuhalno- to ti bo tudi tvoja g razložila).
veliko sreče in srečnih dni
Lep dan

Offline *ribica*

• Nadebudni malček
    • View Profile
« Reply #4 on: Maj 30, 2006, 10:26:27 »
prvi pregled sem mela v 8t4d, kjer sem mela vaginalni gin. pregled, vaginalni uz, dala sem kri in vodo. Ponavadi se dela prvi pregled tam nekje okol 7-9 tedna, takrat bi se naj ponavadi že videl srček pa tut nasploh na uz se bolj vidi vse....

Offline Použek

• Šolarček
    • View Profile
« Reply #5 on: Maj 30, 2006, 18:39:17 »
jest sm mela prvi pregled v 7. tednu, vaginalno, in sm bla cela vesela, k mi je g rekla, da je vse v redu. pa se srcka sm vidla od moje pikice, kako  bije. dobla sm tud slikco. podrobneje me bo pa pregledala na 2. pregledu, saj je biu ta prvi na mojo zeljo in samoplacniski. ne bi bil potreben, samo jaz sem hotla vidt mojo misko.. takrat na 2. pregledu, pa upam da me bo pregledala malo bolj podrobno.

Offline Savannah

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
« Reply #6 on: Maj 31, 2006, 11:32:03 »
zdej mi pa nč ni jasn...a je treba plačat ta pregled, ker ga bom mela v 7.tednu?ker js sm klicala pač prejšn tedn, ko sm dobila pozitivn test in me je naročila 15., takrat bom pa v 7.tednu.... neki sm zasledila tut, da je treba materinsko knizco plačat, a sm vse narobe razumela?joj, jes tok nimam pojma od tega vsega. še moja mami ne ve nč, k je nazadne rodila 18 let nazaj zadnga otroka :roll:

sam tok da mi poveste, da dam kšn tolar prej v denarnco, da nam pol prou butast izpadla, če bo treba kej plačat :shock:
pomojem, da me bo bl tko mal pregledala ja, ker ugotavlam, da punce na prbih pregledih zlo redko kdaj dajejo vodo in kri... a se motim?

[/url]

Offline pettyy

• Plazim se
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: Maj 31, 2006, 11:39:59 »
Pri vsakem G je različno.
Jaz nisem plačala materinske knjižice.Vsakič sem dala vodo,kri mi je vzela 3x če se ne motim in čisto vsakič sem imela UZ.
Itd itd...

Offline Savannah

• Pasem kravice
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: Maj 31, 2006, 11:51:49 »
aha, pol je odvisno za knjižico h kateremu gin. greš...kaj pa za splošen pregled?je treba to tut plačat?ma katera kašne izkušnje?

[/url]

Offline Použek

• Šolarček
    • View Profile
« Reply #9 on: Maj 31, 2006, 17:07:23 »
savannah, pomoje da teb ne bo treba nc placat. men je sestra rekla, da ce hocem, lahko pridem na pregled ze prej, ampak je samoplacniski. v bistvu bi 1. normalni pregled mela sele 19.06. ta pa ne bo za placat, ker je normalni - neke vrste sistematski.
za materinsko knjizico je pa tko.. praviloma naj bi bila brezplacna, ce ti jo pa ze zaracunajo, jim mors rect pa za racun, da ti potem ta denar zavarovalnica povrne. je pa razlicno pri vsakem g. za vsak slucaj mej pr seb kak tolar, da ne bo nepotrebne zadrege.

Offline Ljubljancanka

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #10 on: Maj 31, 2006, 19:57:11 »
jaz sem imela vse preglede brezplačne materinsko knjigo sem pa sama kupila v dzs ( tko mi je sestra naročila po tel )
plačala sem NS, in en UZ ki je bil opravljen na mojo željo ....

prvi pregled sem imela pa v 8 tednu ....

LP

Offline baybyka

• Hodim
    • View Profile
    • http://wanya.moj-album.com
« Reply #11 on: Junij 01, 2006, 10:06:33 »
Jaz sem mela prvi pregled v 6t nosečnosti,bebica je bila takrat velika 4mm,dala sem kri,vodo,pa za tokso so mi naredli test,pa materinsko knjižico sem dobla,pa nč ni blo za plačat,razen v 12t NS!

Offline Použek

• Šolarček
    • View Profile
« Reply #12 on: Junij 02, 2006, 11:52:35 »
ljubljancanka, kok si pa dala za materinsko?
babybyka, kok si dala pa ti za ns?

Offline Ljubljancanka

• Govorim prve besede
    • View Profile
« Reply #13 on: Junij 02, 2006, 15:19:10 »
joj to pa se ne spomnim več ....mislim ,da manj kot jurja ...

lp

Offline mojcajak

• Imam prvi zobek
    • View Profile
« Reply #14 on: Junij 03, 2006, 20:21:46 »
zdravo punce,zdaj pa sem se vam pridružila,ker sem nosečka pa gre na te teme,da se malo naučim kaj,saj sem prvič noseča.po mojem izračunu sem že en mesec,8.6. ima pregled pri ginekologu.me je malo strah upam da bo vse ok. :lol:

http://mojcajak.moj-album.com
david rey 29.1.2007 ,3240g ,49cm